7. 4. 2012

Članska reprezentanca Slovenije v Avstriji izgubila proti gostiteljem in osvojila drugo mesto

V zadnjem krogu mednarodnega turnirja v Avstriji se je moška članska reprezentanca Slovenije pomerila z gostitelji in izgubila z 29:36 (19:15). V krogu treh reprezentanc z enakim številom točk so slovenski rokometaši turnir končali na drugem mestu.

Avstrija - Slovenija 36:29 (15:19)

Kufstein - Dvorana Kufstein Arena, gledalcev: 1100, sodnika: Mosorinski in Pandžić (oba Srbija).

Avstrija: Fölser 2, Schmid 2, Božović 5, Mayer 2, Lassner, Szilagyi 6 (1), Posch 2, Filzwieser, Schlinger 4, Wagesreiter, Aigner, Weber 5 (1), Jandl, Schopf, Santos 8.

Slovenija: Skok, Bombač 3, Miklavčič 4, Dobelšek 2, Bundalo 3, Flajs, Gaber 1, Dolenec 3 (1), Skube 1, Sušin 2, Nosan, Prošt, Bezjak 2, M. Žvižej 3, Marguč 5 (1).

Sedemmetrovke: Avstrija 3 (2), Slovenija 5 (2).

Izključitve: Avstrija 4 minute, Slovenija 2 minuti.

Po zmagah proti Grčiji (31:21) in Češki (33:28) je moška članska reprezentanca Slovenije v zadnjem krogu turnirja v Avstriji doživela prvi poraz. Slovenci so izgubili proti gostiteljem z 29:36 (19:15), na prvi tekmi pa je Češka premagala Grčijo s 25:24 (11:11), tako da so na koncu tri reprezentance zbrale enako število točk (po 4). Odločal je krog medsebojnih tekem, v katerem je bila najuspešnejša Avstrija, druga je bila Slovenija, tretja pa Češka.

Oslabljena slovenska izbrana vrsta je na začetku zaostajala z 0:2, vendar je že v četrti minuti izenačila na 2:2. Avstrijci so si nato spet priigrali dva zadetka prednosti (4:2, 6:4, 8:6), toda Deničeva četa je hitro vzpostavila ravnotežje na igrišču in po treh izenačenjih si je z zadetkom krilnega igralca Gašperja Marguča v 16. minuti priigrala tudi prvo vodstvo na tekmi v Kufsteinu.

Čeprav je selektor Boris Denič tudi na tej tekmi zelo veliko rotiral igralce in prav vsem ponudil priložnost za igro, je druga polovica prvega polčasa povsem pripadla gostom. Po izenačenju na 11:11 v 19. minuti so Slovenci naredili delni izid 3:0 (zadeli so Jure Sušin, David Miklavčič in Uroš Bundalo), gostitelji pa so se v 23. minuti približali le na minus ena (13:14).

Toda končnica prvega dela je minila v znamenju slovenskih rokometašev, ki so v zadnjih petih minutah in pol po delnem izidu 5:2 na odmor odšli z najvišjo prednostjo v prvih tridesetih minutah - bilo je 19:15. A nadaljevanje tekme je prineslo povsem drugačno razmerje moči na igrišču, čeprav so Slovenci v 34. minuti še vedno vodili z enako prednostjo (21:17).

Ekipa selektorja Patrekurja Johannessona je v naslednjih osmih minutah dosegla kar sedem zadetkov zapored, istočasno pa svojo mrežo ohranila nedotaknjeno in v 42. minuti povedla s 24:21. Slovenska igra je razpadla, tehnične napake in neizkoriščeni streli na domača vrata pa so Avstrijcem omogočili hitre (pol)protinapade in preobrat v Kufsteinu.

V 46. minuti je Janko Božović (s petimi zadetki tretji najučinkovitejši v reprezentanci Avstrije, prvi Raul Santos z osmimi) zadel za vodstvo s 27:22 in vedno bolj jasno je postajalo, da bodo Avstrijci (v obrambi so ves čas igrali netipično 5-1 proti levemu zunanjemu; Slovenija je vseh šestdeset minut igrala 6-0) zmagali in osvojili prvo mesto na turnirju pred domačimi gledalci.

Kljub temu se je v nadaljevanju tekme naši reprezentanci po treh zaporednih zadetkih v dobrih dveh minutah in pol le uspelo približati samo na dva gola zaostanka (25:27 v 49. minuti). Toda z dvema zadetkoma so Avstrijci pobegnili na 29:25, po vodstvu z 29:26 pa so z delnim izidom 5:0, po katerem je bilo že 34:26 (57. minuta), samo še potrdili zmago proti Sloveniji in prvo mesto na mednarodnem turnirju.