15. 4. 2012

Krim Mercator v finalu zaključnega turnirja pokala Slovenije slavil proti ekipi GEN-I Zagorje

Na zaključnem turnirju pokala Slovenije v Brežicah v ženski konkurenci za sezono 2011/12 so se prvega mesta veselile igralke Krima Mercatorja. V finalu letošnjega pokalnega tekmovanja je ekipa iz Ljubljane premagala GEN-I Zagorje z 32:26 (16:14).

KRIM MERCATOR - GEN-I ZAGORJE 32:26 (16:14)

Brežice - Športna dvorana, gledalcev: 500, sodnika: Rižner in Teršek.

Krim Mercator: Grubišić (11 obramb), Stefanišin, Guberinić, Mavsar 4, Šerić, Lazović 2, Koren 9, Janković 5, Gregorc, Penezić 11, Franić 1, Šoberl.

GEN-I Zagorje: Pikel (2 obrambi), Perić (5 obramb), Petek, Feldin, Irman 11 (3), Gojkovič 1, Rebolj 1, Ugrin 2, Hace, Bratec, Ferfolja 4, Jeglič, Lipovšek, Fon, Mitruševska 7 (3).

Sedemmetrovke: Krim Mercator 1 (1), GEN-I Zagorje 8 (6).

Igralke Krima Mercatorja so v Brežicah osvojile že 19. pokalno lovoriko v samostojni Sloveniji in 14. zapored. V velikem finalu so nastopile v oslabljeni zasedbi, saj v zapisniku sploh ni bilo Gorice Ačimović, Marine Vergeljuk, Kristine Bille Hansen, Maje Zrnec in Ljudmile Bodnjeve, priložnosti za igro pa trener Tone Tiselj ni namenil Neji Šoberl, Sergeji Stefanišin, Sanji Gregorc in Iris Guberinić.

V prvem polčasu je bila nerešljiva uganka za Krimovo obrambo krilna igralka in reprezentantka Neli Irman, ki je v tem delu igre dosegla kar devet zadetkov. Kljub temu so imele Ljubljančanke sredi prvega polčasa štiri zadetke prednosti (10:6), toda Zagorjanke so se z delnim izidom 3:0 približale le na gol zaostanka (9:10).

V lepem vzdušju, ki so ga pripravili navijači obeh klubov, so si slovenske prvakinje po slabih desetih minutah drugega polčasa znova priigrale plus štiri (22:18). Irmanova v drugem delu ni bila več tako strelsko razpoložena, njeno vlogo pa je prevzela Neža Mitruševska, s skupno sedmimi zadetki druga strelka ekipe GEN-I Zagorje.

Pri Krimu Mercatorju sta Andrea Penezić in Alja Koren skupaj dosegli kar dvajset zadetkov in sta bili najzaslužnejši, da se Zagorjanke niso uspele resneje rezultatsko približati. Krimovke so tako v Brežicah znova postale pokalne prvakinje Slovenije - že 19. v zgodovini tega tekmovanja.