4. 5. 2012

Reprezentantka Ana Gros zapušča Madžarsko in za dve sezoni odhaja v nemški klub Thüringer

Slovenska rokometna reprezentantka Ana Gros po letošnji tekmovalni sezoni zapušča vrste madžarskega kluba Györi ETO. 21-letna desna zunanja igralka je namreč podpisala dveletno pogodbo z nemško ekipo Thüringer.

Grosova je bila na vrhu seznama želja trenerja Herberta Müllerja, ki vodi ekipo nemških prvakinj. Thüringer je v letošnji sezoni igral v evropski ligi prvakinj, a je v skupini A z Budućnostjo (Črna gora), Midtjyllandom (Danska) in Byasenom (Norveška) osvojil zadnje mesto.

Thüringer je na šestih tekmah v skupini osvojil samo eno točko. Nemke so kar petkrat izgubile in enkrat remizirale (doma v zadnjem krogu proti Norvežankam).

Ana Gros je pogodbo z nemškim klubom podpisala za dve sezoni (2012/13 in 2013/14). Slovenska reprezentantka je že četrta okrepitev nemških prvakinj za novo tekmovalno sezono, kajti pred njo so pogodbo s Thüringerjem že podpisale nemška reprezentantka Anja Althaus, Danka Mii Augustesen in Avstrijka Sonja Frey.