19. 5. 2012

Celjani dobili derbi proti Cimosu v Zlatorogu in si priigrali igranje v evropski ligi prvakov

Derbi devetega kroga končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi je pripadel rokometašem Celja Pivovarne Laško, ki so bili za zadetek boljši od Cimosa (24:23). Celjani so si tako zagotovili končno drugo mesto v slovenski ligi in igranje v evropski ligi prvakov v naslednji sezoni.

Celje Pivovarna Laško - Cimos Koper 24:23 (14:16)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 1200, sodnika: Pangerc in Veber (oba Ljubljana).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (8 obramb), Perić, Skok (7 obramb), Potočnik, Mlakar, Marguč 3 (1), Žuran 3, Razgor 3, Toskić 4, Ranevski 1, N. Poklar, Metličić 5, Zelenović 1, Žabič, Mačkovšek, Žvižej 4 (1).

Cimos Koper: Škof (13 obramb), Vran (1 obramba), Skoko 4, Dobelšek 1, Brumen 7 (2), Čemas, Bombač 4, T. Poklar, Džono, Krivokapić 4, Skube 2, Mlakar, Konečnik 1, Rapotec, Bundalo, Osmajić.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (2), Cimos Koper 2 (2).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 12 minut, Cimos Koper 10 minut.

Rdeči karton: Bombač (Cimos Koper, 60. minuta).

Pred začetkom tekme so vsi v dvorani z minuto molka počastili spomin na nedavno umrlega Vlada Murka, trenerja mlajših selekcij v celjskem klubu in reprezentančnih selekcijah. Za Koprčane sta zaigrala tudi Dean Bombač in Milorad Krivokapić, ki sta morala zaradi poškodb izpustiti derbi prejšnjega kroga proti Gorenju v Rdeči dvorani v Velenju.

V prvih desetih minutah tekme v Zlatorogu je bil izid kar sedemkrat zapored izenačen (od 1:1 do 7:7), saj si nobena ekipa ni uspela priigrati več kot zadetka prednosti. Toda v 14. minuti so imeli igralci Cimosa, potem ko so po zaostanku s 6:7 naredili delni izid 4:0 (trikrat je bil uspešen Bojan Skoko, enkrat pa Dean Bombač), že tri gole naskoka (10:7).

Kljub temu se Celjani seveda niso predali in so počasi, a zanesljivo zmanjševali zaostanek. V dvajseti minuti je bil izid spet izenačen (11:11), toda Koprčani so si v nadaljevanju dvakrat priigrali dva zadetka prednosti (13:11, 14:12). Kljub izključitvi Alema Toskića so njegovi celjski soigralci v 27. minuti znova poskrbeli za izenačenje (14:14), končnica prvega polčasa pa je pripadla Cimosu.

Milorad Krivokapić in Matjaž Brumen sta v zadnjih treh minutah še vsak po enkrat premagala domačega vratarja Matevža Skoka in Koprčani so povedli s 16:14. Ob izteku rednega dela igre so imeli Celjani priložnost za zmanjšanje zaostanka, toda odlični vratar Gorazd Škof je ubranil sedemmetrovko Gašperju Marguču in prvih trideset minut se je končalo s Cimosovim vodstvom s 16:14.

Tudi začetek drugega polčasa je bil v znamenju Cimosa, ki je po zgrešeni sedemmetrovki Luka Žvižeja in zadetku Sebastiana Skubeta v 36. minuti vodil z 18:15. Toda gostitelji so še pravočasno strnili svoje vrste in pet minut pozneje je bilo znova izenačeno (19:19). Sledila so še tri zaporedna izenačenja (20:20, 21:22 in 22:22), nato pa dramatična končnica, po kateri se je veselila ekipa trenerja Vladana Matića.

V 55. minuti je Alem Toskić priigral Celju Pivovarni Laško vodstvo s 23:22, kljub dveminutni izključitvi Cimosovega vratarja Gorazda Škofa zaradi ugovarjanja sodniškim odločitvam pa se izid med številčno premočjo Celjanov ni spremenil. Slabo minuto in pol pred koncem je za izenačenje na 23:23 zadel Milorad Krivokapić, na začetku zadnje pa je celjski trener Vladan Matić vzel minuto odmora.

Njegovi igralci so krenili v zadnji napad, v katerem so dobre pol minute pred koncem izsilili izključitev gostujočega igralca Uroša Bundala po prekršku nad Petrom Metličićem. Nato sta sodnika dvignila roki zaradi pasivne igre Celjanov, kljub temu pa je Gašperju Marguču uspelo sedemnajst sekund pred koncem zadeti v polno za zmago s 24:23 ter potrditev končnega drugega mesta v slovenski ligi in igranja v evropski ligi prvakov v tekmovalni sezoni 2012/13.

KONČNICA ZA PRVAKA - 9. KROG:

Petek, 18. maj 2012:

Krško - Gorenje Velenje 30:39 (13:22)

Trimo Trebnje - Maribor Branik 30:29 (17:15)