22. 7. 2012

Kadeti na tekmi za peto mesto na evropskem prvenstvu zlahka opravili z gostitelji Avstrijci

Na evropskem prvenstvu v Avstriji je moška kadetska reprezentanca Slovenije osvojila končno peto mesto. Na tekmi za peto mesto so slovenski kadeti premagali gostitelje Avstrijce s 30:24 (16:8).

Slovenija - Avstrija 30:24 (16:8)

Hard - Športna dvorana, gledalcev: 1000, sodnika: Vesović in Mitrović (oba Črna gora).

Slovenija: Blaževič, Kastelic, Blagotinšek 2, Jurečič 7, Ban 2, Fižuleto 2, Lapajne, Janc, Groff, Ovniček 2, Okleščen, Verdinek 6, Levc 3, Marušič 2, Kodrin 2, Gjerek 2.

Avstrija: Pilipović, Häusle, Kaiper, Hochleitner, Pratschner 1, Jelinek 1, Kislinger, Lomoschitz, Marouschek 4, Führer 1, Schuster 1, Rabenseifer 2, Frimmel 4, Nimpf 1, Herburger 3, Neuhold 6.

Sedemmetrovke: Slovenija 1 (1), Avstrija 2 (1).

Izključitve:
Slovenija 4 minute, Avstrija 2 minuti.

V skupini od 5. do 8. mesta je slovenska kadetska reprezentanca dosegla še drugo zmago. Po petkovem uspehu proti Belorusiji (36:27) je bila ekipa selektorja Janija Klemenčiča na tekmi za končno peto mesto na letošnjem evropskem prvenstvu v Avstriji boljša še od gostiteljev (30:24).

Na tekmi v Hardu, na kateri se je zbralo kar tisoč gledalcev, je bil zmagovalec odločen že po prvem polčasu. V tem delu igre so si slovenski rokometni upi priigrali kar osem zadetkov prednosti (16:8), v drugem polčasu pa so zlahka držali visoko prednost pred domačo reprezentanco in prepričljivo zmagali.
Na letošnjem evropskem prvenstvu so slovenski kadeti odigrali sedem tekem, njihov izkupiček pa je naslednji: pet zmag in samo dva poraza. V prvem delu so mladi Slovenci v skupini D v Hardu premagali Srbijo (42:38) in Finsko (41:33) ter izgubili z Dansko (25:29).

V glavnem delu tekmovanja so v skupini M2 v Bregenzu tesno klonili proti Španiji (37:39) in povsem nadigrali Hrvate (42:33). Za razvrstitev od 5. do 8. mesta so naši kadeti še dvakrat visoko zmagali: proti Belorusiji (36:27) in Avstriji (30:24).