1. 9. 2012

Atletico Madrid v finalu v Dohi boljši od Kiela, Dragan Gajić drugi strelec in MVP tekmovanja

Na neuradnem klubskem svetovnem prvenstvu v Dohi v Katarju so prvo mesto osvojili rokometaši španskega kluba Atletico Madrid, ki so v finalu premagali Kiel s 28:23. Tretje mesto je osvojil katarski Al Sadd, ki je bil boljši od egiptovskega Zamaleka (32:26). Dragan Gajić je bil drugi strelec in MVP tekmovanja.

V velikem finalu je Atletico Madrid (Jurkiewicz 5 zadetkov, Lazarov, Canellas in Masachs po 4, Hombrados 15 obramb) v prvem polčasu nekajkrat vodil z dvema zadetkoma prednosti, a sta ekipi odšli na odmor z neodločenim izidom (13:13). V 45. minuti je Kiel (Jicha 7, Vujin 5, Ahlm 4) zaostajal le za gol (19:20), nato pa je Atletico v dobrih štirih minutah naredil delni izid 6:0 in zmagovalec je bil odločen. Španci so se tako Kielu maščevali za lanski poraz na tem tekmovanju (25:28) in za poraz v finalu evropske lige prvakov v minuli sezoni (21:26).

Za katarski Al Sadd, ki je osvojil tretje mesto, sta odlično igrala tudi slovenska reprezentanta Dragan Gajić in Primož Prošt, sicer člana francoskega Montpellierja. Gajić je bil na koncu neuradnega klubskega SP izbran za najboljšega igralca tekmovanja (MVP), bil pa je tudi drugi strelec s 40 zadetki, medtem ko je bil prvi Tunizijec Amine Bannour, član Mudharja iz Savdske Arabije, ki jih je dosegel 42.

Prošt je bil po številu strelov na svoja vrata (185) prvi vratar tekmovanja, njegov odstotek obranjenih strelov pa je znašal 34,1. Za najboljšega vratarja tekmovanja so izbrali Joseja Havierja Hombradosa (Atletico Madrid). Jure Dolenec (Gorenje) in David Špiler (Zagreb) sta v dresu katarske ekipe Al Jaish osvojila peto mesto, Dolenec pa je bil peti po številu asistenc (10; najboljši Gustavo Cardoso/Sao Bernardo, 18).

Končni vrstni red: 1. Atletico Madrid (Španija), 2. Kiel (Nemčija), 3. Al Sadd (Katar), 4. Zamalek (Egipt), 5. Al Jaish (Katar), 6. Sao Bernardo (Brazilija), 7. Mudhar (Savdska Arabija), 8. Sydney University (Avstralija).

FINALE:

Atletico Madrid - Kiel 28:23 (13:13; Jurkiewicz 5, Canellas, Masachs in Lazarov po 4; Jicha 7, Vujin 5, Ahlm 4)

ZA TRETJE MESTO:

Al Sadd - Zamalek 32:26 (16:11; Gajić 9, Krad 7, Kenaoui 5, Prošt 17 obramb; Mostafa 10, Sanad in Zaky po 4)

ZA PETO MESTO:

Sao Bernardo - Al Jaish 23:31 (13:15; Cruz 7, Castillo 4; Khedher 5, Skoko, Manojlović in Dolenec po 4, Špiler 3)

ZA SEDMO MESTO:

Mudhar - Sydney University 34:21 (17:11; Bannour 14, Aboalraha in Redwan po 4; Szklarski 8, Liorente 4)

SUPER GLOBE (NEURADNO KLUBSKO SVETOVNO PRVENSTVO) - KATAR 2012Na neuradnem klubskem svetovnem prvenstvu v Katarju evropski finale Kiel - Atletico MadridPolfinalna para na neuradnem klubskem SP v Katarju sta Kiel - Zamalek in Atletico Madrid - Al SaddŠtirje slovenski reprezentanti na neuradnem klubskem svetovnem prvenstvu v Katarju