2. 9. 2012

Rokometaši Gorenja po zmagi proti Celju Pivovarni Laško osvojili superpokal v Sevnici

Rokometaši Gorenja iz Velenja so zmagovalci letošnjega slovenskega superpokala v moški konkurenci. V športni dvorani v Sevnici so Velenjčani suvereno premagali Celje Pivovarno Laško z 28:24 (13:11) in tretjič osvojili superpokalno lovoriko.

Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško 28:24 (13:11)

Sevnica - Športna dvorana, gledalcev: 600, sodnika: Krstič in Ljubič (oba Kozina).

Gorenje Velenje: Gajić, Taletovič, Melić 10 (2), Medved 3, Bezjak 4, Pucelj, Rutar, Cehte 2, Miklavčič 4, Gaber 3, Golčar, Dobelšek, Gams, Bajram, Nosan 2, Dujmovič.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Potočnik, Mlakar 3, Marguč 2, Žuran, Janc 4 (1), Toskić 3, Ranevski, Skube 1, Poteko 1, Zelenović 1, Žabič, Mačkovšek, Lekai 4, Žvižej 5 (2).

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (2), Celje Pivovarna Laško 3 (3).

Izključitve: Gorenje Velenje 14 minut, Celje Pivovarna Laško 6 minut.

Rdeči karton: Bezjak (Gorenje Velenje, 27. minuta).

Niti Gorenje niti Celje Pivovarna Laško nista nastopila v kompletni igralski zasedbi: pri državnih prvakih sta manjkala Jure Dolenec (zaradi nastopa na neuradnem klubskem SP v Katarju) in poškodovani Darko Cingesar, pri pokalnih zmagovalcih pa vratar Dejan Perić (trebušna prepona). Ekipa velenjskega trenerja Branka Tamšeta je že v sedmi minuti vodila s tremi zadetki prednosti (5:2), v dvanajsti pa prvič s štirimi (9:5).

Kljub temu so Celjani v nadaljevanju zaostanek prepolovili na dva (10:8), toda v 24. minuti so rokometaši Gorenja spet vodili s štirimi goli plusa (13:9). Dve minuti pozneje je celjski trener Vladan Matić vzel minuto odmora, tri minute pred koncem pa je Tamšetova četa doživela hud igralski udarec.

Zaradi prekrška nad nasprotnikovim igralcem Gašperjem Margučem sta sodnika pokazala neposredni rdeči karton velenjskemu kapetanu Marku Bezjaku. V končnici prvega polčasa so pivovarji spretno izkoristili številčno premoč na igrišču, dosegli dva zadetka zapored in Gorenje je odšlo na odmor samo s plus dva (13:11).

Začetek drugega polčasa je v celoti pripadel aktualnim slovenskim državnim prvakom iz Velenja. Po novem zadetku odličnega in strelsko razpoloženega Fahrudina Melića (to je bil že njegov deveti na tekmi v precej soparni dvorani v Sevnici) si je Gorenje prvič priigralo pet zadetkov prednosti - bilo je že 18:13.

Toda ne glede na visoko prednost velenjska ekipa tudi v nadaljevanju ni popuščala, celjski trener Vladan Matić pa je skušal ofenzivo državnih prvakov ustaviti z minuto odmora. Vendar brez uspeha, kajti Velenjčani so kmalu (čeprav so imeli igralca manj) poskrbeli za novo rekordno razliko, ki je v 42. minuti znašala že sedem golov (21:14).

Že sredi drugega polčasa je bilo jasno, da bo prva letošnja domača lovorika odšla v klubske vitrine Gorenja. Čeprav brez kapetana Bezjaka, so Velenjčani tudi v zadnjem delu tekme zlahka držali visoko prednost pred Celjani. Pet minut pred koncem so vodili s plus šest (27:21), v končnici so Celjani vsaj malce omilili visok poraz, Gorenje pa je v Sevnici ponovilo lanski uspeh, ko je v finalu premagalo koprski Cimos (33:28).

Na šestem slovenskem superpokalu so si tako rokometaši Gorenja priigrali že tretjo lovoriko, poleg uspeha v Sevnici pa so bili najboljši že v letih 2011 (Trbovlje) in 2009 (Maribor). Prav tako so se pivovarjem, ki ostajajo pri dveh naslovih, maščevali za poraz na prvem superpokalu, ko so leta 2007 pred domači gledalci v Rdeči dvorani izgubili s 23:30.