20. 10. 2012

Istrabenz plini Izola - SVIŠ Pekarna Grosuplje 20:20 (9:10)

Rokometaši Istrabenz plinov Izole in SVIŠ Pekarne Grosuplje so se v 7. krogu 1. NLB Leasing lige razšli z neodločenim izidom 20:20 (9:10).

* Športna dvorana, gledalcev 500, sodnika: Krstič in Ljubič (oba Kozina).
* Istrabenz Plini Izola: Jurič, Jelovčan 1, Dolenc 1, Gorela 4, Božič 3 (1), Špegel 3, Slobodnik 2, Stepančič 1, Kojić 1, Bubnič, Vončina, Koštric, Redžić 1, Fidel 1, Smolnik 2, Kević.
* Sviš Pekarna Grosuplje: Marjanović, Polak 1, Zidar, Rotar, Muhovec 3, Medved, S. Stopar 2, Pekolj 3 (3), Bučar, Kalabić 2, Marinčič 2, Sašek 4, Kristan, G. Stopar, Sendelbah 2, Murčehajić 1.
* Sedemmetrovke: Istrabenz plini Izola 2 (1), SVIŠ Pekarna Grosuplje 6 (3).
* Izključitve: Istrabenz plini Izola 10, SVIŠ Pekarna Grosuplje 4 minute.
* Rdeč karton: Dolenc (57.).

Izjemno negotov obračun med primorskimi in dolenjskimi rokometaši se je končal brez zmagovalca. Po izenačenem prvem polčasu je v nadaljevanju bolje kazalo varovancem domačega trenerja Sebastjana Podbregarja, ki so v zadnji četrtini tekme že priigrali prednost treh golov (18:15), a so jih trdovratni gosti ujeli in izenačili na 18:18.

V izjemno razburljivi končnici so gostitelji po golu Rudija Slobodnika povišali na 20:19, izenačujoči gol pa je v zadnji minuti dosegel Elvir Kalabić.

V domači zasedbi je Jan Gorela dosegel štiri, Peter Božič in Boštjan Špegel pa po tri zadetke. Pri gostih je bil strelsko najbolj učinkovit Klemen Sašek s štiri goli, Aleš Muhovec in Gregor Pekolj pa sta jih prispevala po tri.

Izolska ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Mariboru, SVIŠ Pekarna Grosuplje pa bo gostila ormoški Jeruzalem. Obe tekmi bosta v soboto, 27. oktobra.