5. 12. 2012

Krka - Jeruzalem Ormož 32:32 (17:18)

Na uvodni tekmi 14. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila Krka in Jeruzalem Ormož. Tekma v Novem mestu se je končala z neodločenim izidom - bilo je 32:32 (17:18).

KRKA - JERUZALEM ORMOŽ 32:32 (17:18)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 400, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Krka: Vrbinc, Jurečič 1, Flajs 4, Leban 3, Didovič, Okleščen, Erčulj, Fink 6, Svetelšek 5, Štangelj, Irman, Grubar, Furdi, Orlič 2, Papež 10 (1), Cvikl, Klobčar.

Jeruzalem Ormož: Šišmanović, Mesarič 2, Kljajiča 4, Žuran, Žmavc 1, Hrupič, Gregorc 3, Belec, Špiljak 3, Čudič 15 (8), Radujković 2, Kirič, Bogadi, Rajšp 2, Ogorelc.

Sedemmetrovke: Krka 1 (1), Jeruzalem Ormož 11 (8).

Izključitve: Krka 6 minut, Jeruzalem Ormož 2 minuti.

Novomeški rokometaši so bili pred dvobojem absolutni favoriti. Toda načrte pa so jim preprečili Ormožani, ki se po domačem zmagoslavju nad Sevničani iz dolenjske prestolnice vračajo z nenadejano točko.

V prvem polčasu se je na novomeškem parketu odvijal izenačen boj, v drugem pa je sprva bolje kazalo Ormožanom, ki so v 42. minuti povedli s 25:22. Izbranci domačega stratega Slavka Iveziča so v nadaljevanju vendarle strnili svoje vrste in si v 54. minuti priigrali dva gola prednosti (31:29).

Kazalo je na domačo zmago, a gostujoča zasedba se s tem ni strinjala. Jeruzalem je po golih Anžeta Kljajiča in Siniše Radujkovića v 57. minuti izenačila na 31:31. V dramatični končnici je domači ostrostrelec Jernej Papež svoje soigralce popeljal do vodstva z 32:31, v izdihljajih tekme pa je gol za izenačenje dosegel Mesarič.

V domači ekipi je Papež dosegel deset golov, v gostujoči pa je blestel Bojan Čudič s 15 zadetki, od tega je kar osem golov vpisal po izvajanju sedemmetrovk.

Novomeška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala pri Celju Pivovarni Laško, ormoški Jeruzalem pa bo na domačem igrišču gostil velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta v soboto, 8. decembra.