20. 11. 2013

Celje Pivovarna Laško - Krka 26:21 (13:12)

Na uvodni tekmi dvanajstega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se srečala Celje Pivovarna Laško in Krka iz Novega mesta. Uspešnejši so bili Celjani, ki so goste po boljši igri v drugem polčasu premagali s 26:21 (13:12).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - KRKA 26:21 (13:12)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 300, sodnika: Pirc (Krško) in Smolko (Gornja Radgona).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek, Marguč 2 (2), Žuran, Janc 2, Razgor, Ranevski, Skube 6, Poteko, Slišković 3, Potočnik, Zelenović 2, Žabič 4, Lekai 3, Žvižej 4 (2).

Krka: Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič 3 (1), Suholežnik, Lavrič, Okleščen 1, Irman 1, Špende 10 (1), Maričič, Jakše, Raše, Borovnik 3, Cvikl 2, Adamčič, Klobočar 1.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 6 (4), Krka 3 (2).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8 minut, Krka 6 minut.

Celjski rokometaši so dosegli enajsto zmago v državnem prvenstvu, obračun proti Novomeščanom, ki so doživeli že tretji zaporedni poraz, pa so izkoristili za pripravo na mednarodni dvoboj z Veszpremom. Madžarski rokometni velikan je v nedeljo zmagal v Zlatorogu z 31:26, njuna druga medsebojna tekma v ligi prvakov pa se bo v soboto, 23. novembra, v veszpremski Areni pričela ob 18.45.

Izbranci domačega trenerja Vladana Matića so imeli v prvem polčasu kar hude preglavice z bojevitimi dolenjskimi rokometaši. V drugi polovici tekme so vendarle uveljavili svojo premoč in si v 37. minuti priigrali pet golov prednosti (18:13), nato pa tekmo brez stresnih trenutkov pripeljali do srečnega konca.

V celjski ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Sebastian Skube s šestimi, v novomeški pa Aleksander Špende z desetimi goli. Izkazal se je tudi gostujoči vratar Rok Zaponšek s 17 obrambami.

Celjska ekipa se bo v prihodnjem krogu v sredo, 27. novembra, v gosteh pomerila z ljubljanskim Slovanom, novomeška pa bo v petek, 29. novembra, gostila trebanjski Trimo.