4. 12. 2013

Jeruzalem Ormož - Krka 36:26 (19:10)

Pred tekmo 14. kroga v 1. NLB Leasing ligi sta imela Jeruzalem Ormož in Krka enako število točk (po deset). Toda medsebojni obračun v Ormožu je pripadel domači ekipi, ki je slavila s 36:26 (19:10).

JERUZALEM ORMOŽ - KRKA 36:26 (19:10)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 150, sodnika: Klančar in Parezanović (oba Ribnica).

Jeruzalem Ormož: Žuran, Belec, T. Cvetko, Poznič, Kolmančič 1, Putarek, Bogadi 10, Radujković 1, Čudič 14 (7), Gregorc 1, Mavrič, Šišmanovič 5, Mesarić 1, Peček 2, Kirič 1.

Krka: Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič 4, Suholežnik, Lavrič 2, Didovič 2, Špende 8 (1), Maričič 1, Irman 3 (2), Jakše, Borovnik, Cvikl, Adamčič 1, Klobčar 3, Rašo 2.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 8 (8), Krka 5 (3).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 4 minute, Krka 4 minute.

Krka je sicer dosegla prvi zadetek v dvorani na Hardeku, toda 1:0 je bilo hkrati tudi zadnje vodstvo gostov. V nadaljevanju tekme so bile vajeti igre v rokah domačih, ki so nenehno višali prednost. Gostitelji so si do odmora priigrali devet golov naskoka (19:10).

Razlika je naraščala tudi v drugem polčasu, najvišja je bila v 52. minuti, ko je bilo na semaforju že 35:20. Pri domačih sta bila zelo razigrana Bojan Čudič (14 zadetkov) in David Bogadi (10), ki sta predstavljala nerešljivo uganko za goste, pri katerih je bil razpoložen le Aleksander Špende z osmimi goli.

Krka bo v naslednjem krogu v soboto, 7. decembra gostila Sevnico, Ormožani pa bodo isti dan igrali v gosteh pri Slovanu.