4. 12. 2013

Trimo Trebnje - Slovan 32:23 (15:9)

Rokometaši Trima so v 14. krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli šesto zmago. Trebanjci so gostili ljubljanskega Slovana, ki je izgubil s 23:32 (9:15) in je še vedno na predzadnjem mestu na prvenstveni lestvici.

TRIMO TREBNJE - SLOVAN 32:23 (15:9)

Trebnje - Športna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Trimo Trebnje: Ferlin, Saje, Brana, Radelj 5, Korelec 1, Udovič 3, Ratajec 4 (2), Rojc 9, Skol 2 (2), Murčehajič 1, T. Grandovec 1, Ferkulj 4, Sušin 2.

Slovan: Župič, Poklar 2, Erak 1, Pogačnik 7, Matajič 2, Čemas 4 (1), Grojzdek 1, Kerlak 4, Skušek 2, Maleševič, Tomič, Bogdanič-Jenko, Sankovič, Kete.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 4 (4), Slovan 3 (1).

Izključitve: Trimo Trebnje 4 minute, Slovan 4 minute.

Rokometaši iz Trebnjega so predzadnji Slovan pričakovano premagali, potem ko so že v prvem delu hitro prišli do visoke prednosti in je niso več spustili iz rok. Trebanjci imajo tako po 14 krogih 14 točk, Ljubljančani pa ostajajo le pri šestih.

Začetno vodstvo 4:1 in 9:4 je Trimu odprlo pot do lažjega nadaljevanja tekme. Trebanjski rokometaši so si, predvsem po zaslugi zelo razpoloženega Blaža Rojca (tekmo je končal pri devetih golih) tudi ob polčasu priigrali šest golov naskoka (15:9).

Tega zaostanka gostje niso več mogli nadoknaditi. Še več, v prvih desetih minutah nadaljevanja so dosegli le tri gole in v 47. minuti so imeli domači že 13 golov naskoka (27:14), tako da so tekmo zanesljivo pripeljali do konca.

Ob Rojcu je bil pri domačih s petimi goli učinkovit še Marko Radelj, pri Slovanu je s sedmimi izstopal Domen Pogačnik.

V naslednjem krogu bo v soboto, 7. decembra, Slovan gostil Jeruzalem Ormož, Trebanjci pa bodo prav tako v soboto gostovali pri Velenjčanih.