4. 12. 2013

Sevnica - Maribor Branik 23:33 (13:16)

Maribor Branik se je z zmago v 14. krogu v 1. NLB Leasing ligi in uspehu Gorenja na derbiju približal Celjanom le na točko zaostanka. Na gostovanju v Sevnici so Mariborčani visoko zmagali s 33:23 (16:13).

SEVNICA - MARIBOR BRANIK 23:33 (13:16)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: Majer in Žitnik.

Sevnica: Bratanovič, Božič, Flajs 2, Dražetič 4 (2), Gorenjak, Brečko, Krnc, Djurdjevič 6, Ošlovnik 3, Cigler 1 (1), Grušovnik 1, Brilej 1, Bezgovšek, Fižuleto 4, Pernovšek, Gjerek 1.

Maribor Branik: Škalički, Vran 9, Čudič 2, Štefanič, Malinović, Žmavc, Jamnik 4, Poklar, Razgor 4 (1), Kodrin 1, Hrastnik 3, Fidel 8, Zarabec 6 (1), Kleč 4, Sok 3.

Sedemmetrovke: Sevnica 3 (3), Maribor Branik 3 (2).

Izključitve: Sevnica 2 minuti, Maribor Branik 10 minut.

Obračun pete in tretje ekipe lige se je končal s pričakovano zmago Mariborčanov, ki pa so se še posebej v prvem delu morali potruditi za uspeh. Gostje so po začetnem izenačenju (nazadnje 5:5) prek razpoloženega Dušana Fidela poskrbeli za vodstvo, najprej s 7:5, nato še 11:7, ob polčasu so imeli pet golov naskoka.

Ko so Štajerci pritisnili na začetku drugega dela in je trikrat zapored zadel Gašper Hrastnik, je bilo kmalu na semaforju že +7 (17:24) za goste in jasno je bilo, da bodo domači težko naredili preobrat. Maribor je do konca spretno nadziral potem tekme, pomagali pa so še domači, ki so imeli med 44. in 53. minuto strelski mrk.

Za poražence je bil najboljši Miloš Djurdjević s šestimi goli, za zmagovalce jih je Fidel dosegel sedem, Miha Zarabec pa šest.

V naslednjem krogu, v soboto 7. decembra, bodo Sevničani gostovali v Novem mestu, Mariborčani pa bodo gostili Izolane.