2. 2. 2013

Gorenje Velenje - Krka 35:22 (17:9)

Na prvi tekmi 18. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške so rokometaši Gorenja visoko zmagali. Aktualni slovenski prvaki so v domači Rdeči dvorani premagali Krko iz Novega mesta s 35:22 (17:9).

GORENJE VELENJE - KRKA 35:22 (17:9)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Lah in Sok (oba Ormož).

Gorenje Velenje: Gajić, Taletovič, Melić 2, Medved 3, Bezjak 6, Dolenec 4 (1), Ovniček 1, Cehte 6, Miklavčič 2, Gaber 2, Golčar 2 (1), Dobelšek, Gams, Bajram 5, Dujmović 2.

Krka: Vrbinc, Štangelj, Jurečič 3, Flajs 6, Leban 3 (1), Lavrič 2, Didovič, Okleščen 3, Erčulj 1, Fink, Maričič, Irman 2, Furdi, Orlič 1, Cvikl 1, Klobčar.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 5 (2), Krka 1 (1).

Izključitve: Gorenje Velenje 2 minuti, Krka 6 minut.

Vodilni velenjski rokometaši so dosegli 17. zmago v državnem prvenstvu, oslabljeni Novomeščani pa navzlic sedmem porazu ostajajo v zgornji polovici prvenstvene lestvice.

Izbranci domačega stratega Branka Tamšeta so bili gospodarji igrišča od prve do zadnje minute, dolenjski rokometaši, ki so v Šaleško dolino dopotovali brez poškodovanega prvega zvezdnika Jerneja Papeža, pa jim niso bili kos v nobeni prvini. Velenjčani so silovito začeli in povedli z 10:4 ter že v zgodnjem obdobju tekme razrešili vse dvome o končni zmagi.

Že ob polčasu so si priigrali osem golov prednosti, na koncu pa slavili s +13. V domači zasedbi sta bila najbolj učinkovita Klemen Cehte in Marko Bezjak, pri gostih Matej Flajs, vsi pa so dosegli po šest golov.

Velenjska zasedba bo v sredo, 6. februarja, na domačem igrišču gostila koprski Cimos, novomeška pa v soboto, 9. februarja, trebanjski Trimo.