2. 2. 2013

Ribnica Riko hiše - Jeruzalem Ormož 36:30 (18:12)

Ekipa Ribnica Riko hiše je v 18. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške dosegla šesto zmago. Ribničani so bili v domači dvorani uspešnejši od Jeruzalema Ormoža s 36:30 (18:12).

RIBNICA RIKO HIŠE - JERUZALEM ORMOŽ 36:30 (18:12)

Ribnica - Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Kovač, Merhar, Batinič 1, Zobec 1, Omahen 2, Jamnik 8 (2), Bašič, Koražija, M. Nosan 5, Markovič 5, Pucelj 5, Abrahamsberg, Čemas 2, Rutar 3, Kapular, B. Nosan 4.

Jeruzalem Ormož: Šišmanović 6, Mesarič 2, Kljajić 4, Žuran, Žmavc, Hrupič, Gregorc 9 (5), Belec, Špiljak, Čudič 1, Radujković 5, Kirič, Bogadi 2, Rajšp 1, Ogorelc.

Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 2 (2), Jeruzalem Ormož 6 (5).

Izključitve: Ribnica Riko hiše 4 minute, Jeruzalem Ormož 4 minute.

Gostitelji so odlično odprli tekmo in si že po devetih minutah priigrali visoko prednost osmih golov (9:1). Ormožani so v nadaljevanju zaigrali bolje in se v 35. minuti približali na tri gole zaostanka (16:19), po dveh zaporednih golih Jana Gregorca pa tri minute kasneje le na dva (18:20).

Ribničani so se v zadnji tretjini tekme vendarle zbrali ter med 39. in 42. minuto naredili delni izid 4:0 za vodstvo s 25:19, s tem pa so tudi razrešili vse dvome o svoji zmagi. V domači zasedbi je bil najbolj učinkovit Grega Jamnik z osmimi, v gostujoči pa Gregorc z devetimi zadetki.

Ribniška zasedba bo sredo, 6. februarja, gostovala v Celju, ormoška pa bo v soboto, 9. februarja, na domačem igrišču gostila Sviš Pekarno Grosuplje.