6. 2. 2013

Celje Piv. Laško - Ribnica Riko hiše 37:23 (15:10)

Na uvodni tekmi 19. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške so rokometaši Celja Pivovarne Laško visoko zmagali. V dvorani Zlatorog so Celjani premagali ekipo Ribnica Riko hiše s 37:23 (15:10).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - RIBNICA RIKO HIŠE 37:23 (15:10)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 300, sodnika: Krstič in Ljubič (oba Kozina).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Verdinek, Blagotinšek 1, Marguč 4, Janc 1, Razgor 5, Toskić 2, Ranevski 1, Skube 2, Poteko, Zelenović 4, Žabič 2, Mačkovšek 5, Lekai 5, Žvižej 5 (1).

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Markovič 3, Lisjak 1, Pahulje, Merhar 1, Jamnik 4 (3), Omahen 2, Zobec 1, Rutar 4, B. Nosan, M. Nosan, Pucelj 4, Čemas 2, Batinič, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 1 (1), Ribnica Riko hiše 3 (3).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8 minut, Ribnica Riko hiše 6 minut.

Celjska zasedba je po pričakovanju ugnala Ribnico, za trenutno drugouvrščeno zasedbo v 1. NLB Leasing ligi pa je bila današnja tekma v domačem Zlatorogu tudi generalka pred nedeljskim gostovanjem v evropski ligi prvakov pri španskemu Atleticu iz Madrida.

Izbrance domačega trenerja Vladana Matića - na tej tekmi je lahko računal tudi na rekonvalescenta Urbana Lesjaka in Vida Poteka, medtem ko so še vedno poškodovani Gregor Potočnik, Rok Žuran, Dejan Perić in Žiga Mlakar - je steklo šele po 12. minuti. Po izidu 5:5 so v naslednjih enajstih minutah naredili delni izid 7:1 in povišali na 12:6, na odmor pa odšli s prednostjo petih golov (15:10). V drugi polovici tekme so zaigrali še bolj odločno in zanesljivo zmagali.

V domači ekipi so David Razgor, Borut Mačkovšek, Mate Lekai in Luka Žvižej dosegli po pet golov, po enega manj pa so pri gostujoči prispevali Grega Jamnik, Samo Rutar in Jan Pucelj.

Celjska ekipa bo v sredo, 13. februarja, gostovala v Ivančni Gorici, ribniška pa bo v soboto, 16. februarja, gostila Sevnico.