24. 2. 2013

Znanih vseh šestnajst udeležencev osmine finala v ligi prvakov, žrebanje parov v torek

Z desetim krogom se je končal skupinski del tekmovanja v evropski ligi prvakov. Žrebanje parov osmine finala, v katerem bosta sodelovala tudi slovenska kluba Gorenje Velenje in Celje Pivovarna Laško, bo v torek, 26. februarja 2013, na Dunaju.

Iz štirih skupina s po šestimi klubi se je v osmino finala prebilo šestnajst klubov, med katerimi sta tudi Gorenje in Celje Pivovarna Laško. Žrebanje parov osmine finala bo v torek, igralo pa se bo po navzkrižnem sistemu 1-4, 2-3, 3-2 in 4-1.

To pomeni, da se bodo med seboj pomerili zmagovalci skupin in četrtouvrščeni klubi po skupinskem delu ter ekipe, ki so v tem delu tekmovanje osvojile drugo in tretje mesto. V osmini finala se med seboj ne morejo srečati klubi, ki so igrali skupaj v skupinskem delu tekmovanja.

Možni nasprotniki Velenjčanov, ki so v skupini C osvojili končno tretje mesto, so tri drugouvrščene ekipe iz preostalih treh skupin. Vse tri prihajajo iz Nemčije: Flensburg (skupina A), Kiel (skupina B) in Füchse Berlin (skupina D).

Celjani so v skupini B osvojili končno četrto mesto, tako da se bodo v osmini finala pomerili z enim izmed zmagovalcev preostalih treh skupin. Njihovi možni nasprotniki so Hamburg (skupina A), Kielce (skupina C) ali Barcelona (skupina D).

KONČNI VRSTNI RED PO SKUPINAH:

Skupina A: 1. Hamburg 16 točk, 2. Flensburg 15, 3. Čehovski medvedi 14, 4. Ademar Leon 7, 5. Montpellier 6, Partizan 2.

Skupina B: 1. Veszprem 18 točk, 2. Kiel 16, 3. Atletico Madrid 10, 4. Celje Pivovarna Laško 8, 5. Constanta 4, 6. Sävehof 4.

Skupina C: 1. Kielce 20 točk, 2. Metalurg 14, 3. Gorenje Velenje 12, 4. Bjerringbro-Silkeborg 8, 5. Chambery 4, 6. St. Peterburg 2.

Skupina D: 1. Barcelona 18 točk, 2. Füchse Berlin 16, 3. Dinamo Minsk 11, 4. Pick Szeged 6, 5. Zagreb 5, 6. Kadetten 4.