10. 4. 2013

Maribor Branik - Krka 37:26 (20:15)

Igralci Maribora Branika so v tretjem krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi prvič zmagali. Pred domačimi gledalci so nadigrali Krko z enajstimi zadetki razlike, končni izid pa je bil 37:26 (20:15).

MARIBOR BRANIK - KRKA 37:26 (20:15)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev 100, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

Maribor Branik: Čudič, Pešić, Štefanič, Mirković 2, Tarabochia 3, Svalina 1, Oštir 4, Špelić 9, Špende 1, Razgor 5 (1), Pučnik, Zarabec 6, Šoštarič 2, Sok 2, Šimič 3, Mlakar.

Krka: Vrbinc, Štangelj, Grubar, Jurečič 6, Leban 1, Lavrič, Didovič, Okleščen 3, Erčulj 1, Fink 1, Maričič, Svetelšek 5, Jakše1, Papež 5, Cvikl 1, Klobčar 2.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 1 (1), Krka 4 (3).

Izključitve: Maribor Branik 2 minuti, Krka 2 minuti.

Mariborčani so na domačih tleh zanesljivo premagali Novomeščane in po dveh porazih vpisali prvi točki v skupini od 1. do 6. mesta. Edini "preživeli" slovenski rokometni predstavnik na mednarodni sceni, ki se bo v kratkem v četrtfinalu pokala EHF pomeril z nemškim Göppingenom, je bil vseskozi v vodstvu.

Dolenjci so v prvem in v začetku drugega polčasa še nekako držali korak z razpoloženimi izbranci domačega stratega Maraka Šibile, v zadnji četrtini tekme pa so vidno popustili.

V domači ekipi je Nikola Špelić dosegel devet, Miha Zarabec pa šest golov. V gostujoči je Jan Jurečič dosegel šest, Miha Svetelšek in Jernej Papež pa po pet zadetkov.

Mariborska ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Trebnjem, novomeška pa v Velenju. Obe tekmi bosta v soboto, 13. aprila.