28. 4. 2013

Na zaključnem turnirju lige prvakov v Kölnu bodo letos igrali Barcelona, Kiel, Kielce in Hamburg

Po povratnih četrtfinalnih tekmah so znani vsi štirje udeleženci zaključnega turnirja v evropski ligi prvakov. Na junijskem turnirju v dvorani Lanxess Arena v Kölnu bodo igrali Barcelona, Kiel, Kielce in Hamburg.

Barcelona je po porazu na prvi tekmi proti Atleticu Madridu v gosteh (20:25) v domači Blaugrani nadoknadila zaostanek in predvsem po zaslugi Sergeja Rutenke (11 zadetkov) in vratarja Danijela Šarića (18 obramb) napredovala med najboljše štiri klube v Evropi.

Tako Kielce kot Kiel sta dobila oba četrtfinalna dvoboja. Poljaki so po zmagi proti Metalurgu v Skopju (27:25) slavili tudi doma kar z enajstimi goli razlike (26:15), Kiel pa je po minimalni zmagi pred domačimi gledalci proti Veszpremu (32:31) z zadetkom prednosti dobil tudi povratno tekmo na Madžarskem (29:28).

Nemški derbi se je končal z zmago Hamburga, ki je sicer zmagal na prvi tekmi v Flensburgu (32:26), a je bil v domači dvorani na robu prepada. Flensburg je v 48. minuti izničil zaostanek s prve tekme (21:15), tri minute pozneje pa je imel že sedem plusa (23:16). Hamburg je naredil delni izid 4:0 in zmanjšal na 20:23, novo upanje za Flensburg pa je posijalo pri vodstvu s 25:20 v 57. minuti. Toda gostitelji so nato dosegli tri gole zapored in se uvrstili na zaključni turnir v Köln.

LIGA PRVAKOV – POVRATNE TEKME ČETRTFINALA:

Barcelona - Atletico 32:24 (15:9; Rutenka 11, Entrerrios, Montoro in Tomas po 4; Aguinagalde 11, Lazarov 7)

Kielce - Metalurg Skopje 26:15 (12:8; Jurecki 8, Čupić 5, Zorman 1; Mojsovski in Vugrinec po 4, Koražija 1)

Veszprem - Kiel 28:29 (14:12; Nagy, Sulić in Ugalde po 5; Jicha in Vujin po 7)

Hamburg - Flensburg 23:25 (10:13; Lindberg 6, Lijewski in Vori po 4; Eggert Jensen 6, Weinhold 5)

PRVE TEKME ČETRTFINALA:

Atletico Madrid – Barcelona 25:20 (11:10; Canellas in Lazarov po 6; Rutenka 6, Sorhaindo 3)

Metalurg Skopje – Kielce 25:27 (13:13; Mojsovski 6, Vugrinec 5, Koražija 1, Kozlina 0; Jachlewski, Rosinski in Zorman po 4)

Kiel – Veszprem 32:31 (15:16; Vujin 8, Ilić in Narcisse po 4; Nagy 11, Sulić 5)

Flensburg – Hamburg 26:32 (14:15; Đorđić 6, Eggert in Mogensen po 5; Duvnjak, Lacković in Hens po 6)