30. 4. 2013

Cimos Koper - Trimo Trebnje 33:31 (15:17)

V sedmem krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi so rokometaši Cimosa gostili Trimo iz Trebnjega. V domači dvorani Bonifika so Koprčani premagali Trebanjce z dvema zadetkoma razlike, končni izid pa je bil 33:31 (15:17).

CIMOS KOPER - TRIMO TREBNJE 33:31 (15:17)

Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev: 400, sodnika: Veber in Pangerc (oba Ljubljana).

Cimos Koper: Dobelšek 2, Kolman, Gašperšič, Krivokapić, Poklar 4, Vran, Hrastnik 1, Konečnik, Rapotec 6 (3), Manojlović, Gavranović 6, Bundalo 3, Bošković 6, Bratkovič, Darovec, Osmajić 5 (1).

Trimo Trebnje: Korelec 1, Lukanc, Radelj 2, Paladin, Ratajec 4, Ferlin, Skol, Sušin 9, Saje, Florjančič 3, Rojc 4, M. Grandovec, Skube 4 (1), T. Grandovec 3, Aguirrezabalaga 1, Brana.

Sedemmetrovke: Cimos Koper 6 (4), Trimo Trebnje 1 (1).

Izključitve: Cimos Koper 6 minut, Trimo Trebnje 6 minut.

Koprčani so v svoji Bonifiki gostili vedno neugodne Trebanjce, ki so domačim tudi tokrat povzročili kar nekaj preglavic. A v sami končnici so bili domači vendarle dovolj čvrsti in zbrani, da so ubranili dva zadetka prednosti ter prišli do tretje zmage v tem delu tekmovanja, s katero so se vsaj začasno prebili na tretje mesto.

Uvod tekme je bil precej izenačen, po nekaj lepih akcijah obeh ekip je bil izid 4:4. Sledilo je boljše obdobje domače vrste, ki je v 18. minuti povedla z 11:8. A Trebanjci se niso zmedli. V zaključku polčasa so nadigrali Primorce, ki so na glavni odmor šli z dvema goloma zaostanka.

Koprčani so v drugem polčasu hitro prišli do izenačenja, v 35. minuti je bil izid 20:20, z boljšo obrambo in učinkovitim napadom pa so štiri minute pozneje spet vodili za dva gola (23:21). Čeprav je v teh trenutkih svojo nalogo dobro opravil vratar Kopra Jure Vran, ki je obranil štiri strele zapored, pa njegovi soigralci tega niso znali unovčiti v napadu.

Trebanjci so se spet približali, a je domača minuta odmora pomagala. Koprčani so prevzeli pobudo in prišli do prednosti štirih golov (28:24). Toda v končnici so gosti znova zagrozili in prišli znova na zgolj zadetek (31:32). za dve domači točki pa je le poskrbel Uroš Rapotec že v 58. minuti zabil za končnih 33:31.

Koprčani bodo v 8. krogu 12. maja gostovali v Velenju, Trebanjci pa bodo dan prej gostili Celjane.