30. 4. 2013

Celje Pivovarna Laško - Krka 37:20 (18:12)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v sedmem krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi dosegli novo zmago. Celjani so pred domačimi gledalci nadigrali Krko iz Novega mesta s 37:20 (18:12).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - KRKA 37:30 (18:12)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev 250, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Potočnik, Blagotinšek 2, Mlakar 3, Marguč, Janc 3 (2), Razgor 9, Toskić, Ranevski 8, Skube, Poteko 2, Zelenović 5 (1), Žabič 1, Mačkovšek 4, Žvižej.

Krka: Vrbinc, Štangelj, Grubar, Jurečič 3, Leban 1, Lavrič 2, Okleščen, Fink 1, Maričič, Irman 3, Svetelšek 2, Jakše 1, Furdi 2 (2), Cvikl 4, Klobčar 1.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Krka 2 (2).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 2 minuti, Krka 2 minuti.

Celjani so gostili zadnjeuvrščeno ekipo iz skupine za prvaka in pričakovano prišli do novih dveh točk ter se utrdili na drugem mestu. Vodilnim Velenjčanom, ki bodo tekmo 7. kroga igrali v sredo v Mariboru, so se približali na dve točki zaostanka. Pri domačih je bil z devetimi goli najboljši strelec David Razgor, pri gostih pa jih je Robi Cvikl zabil štiri.

Čeprav je Krka po golu Jana Irmana povedla s 3:2 na začetku tekme, pa so zatem domači povišali ritem in hitro stvari postavili na pričakovano mesto. Prednost je naraščala iz minute v minuto, v 24. minuti pa je David Razgor zadel že za 15:8. Na glavni odmor so Celjani nesli šest golov prednosti.

V drugem delu so gostitelji kmalu prišli do dotlej najvišje prednosti na tekmi, ko je v Nikola Ranevski v 35. minuti zadel za 21:13, tekma pa je bila dokončno odločena v 39. minuti, ko je Nemanja Zelenović povedel svojo ekipo v vodstvo za deset golov (23:13). Najvišja prednost na tekmi pa je znašala 17 golov.

Celjani bodo v 8. krogu 11. maja gostovali v Trebnjem, Krka pa bo dan prej gostila Maribor.