13. 9. 2013

Celje Pivovarna Laško - Slovan 22:21 (14:9)

Drugi krog v 1. NLB Leasing ligi za moške se je začel s tekmo med Celjem Pivovarno Laško in Slovanom. V dvorani Tri lilije v Laškem so bili po prepričljivem vodstvo ob koncu prvega polčasa na koncu samo za zadetek uspešnejši Celjani, ki so zmagali z 22:21 (14:9).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - SLOVAN 22:21 (14:9)

Laško - Dvorana Tri lilije, gledalcev: 450, sodnika: Deržek in Brecelj (oba Ajdovščina).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek, Mlakar, Marguč 2, Žuran 1, Janc, Ranevski, Skube 2, Poteko 2, Slišković 2, Potočnik, Zelenović 5, Žabič, Lekai 3, Žvižej 5 (1).

Slovan: Mlakar, Župič, Kastelic, Erak 2, Grojzdek 1, Dobelšek 2, Čemas 5, Malešević, Skušek 4 (4), Kete, Pogačnik 1, Škerlak, Andoljšek, Lazović, Tomšič 3, Vuglač 3.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (4), Slovan 6 (4).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8 minut, Slovan 6 minut.

Čeprav so Celjani veljali za favorite, tega v uvodnih minutah niso pokazali in gostje iz Ljubljane so povedli z 2:0. A pivovarji so nato naredili delni izid 3:0, vseeno pa si do 12. minute niso uspeli priigrati več kot zadetka prednosti. V nadaljevanju so povedli z 11:7, ob polčasu pa je razlika znašala pet golov (14:9).

V drugem polčasu se je Slovan najprej približal na dva zadetka zaostanka, v 47. minuti pa je razlika v celjsko korist znašala samo plus ena (19:18). Po zapravljeni sedemmetrovki Žvižeja in predolgem naslednjem napadu so imeli Ljubljančani celo dve priložnosti za izenačenje, a ju niso izkoristili.

Zelenovič je nato zadel za plus dva, Janc pa zapravil protinapad po novi pridobljeni žogi. A gostje niso znali kaznovati vseh napak domačih, tudi zadnje, ko je Kastelic obranil Žvižeju strel s sedmih metrov, Slovan pa je imel zadnji napad za izenačenje, vendar ga ni izkoristil.

Celjska ekipa bo v sredo, 18. septembra, gostovala pri velenjskemu Gorenju, ljubljanska pa bo v petek, 20. septembra, gostila trebanjski Trimo.