28. 9. 2013

Jeruzalem Ormož - Slovan 30:27 (14:12)

Jeruzalem Ormož je v četrtem krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegel drugo zmago. Doma so s 30:27 (14:12) premagali rokometaše ljubljanskega Slovana, ki tako ostajajo samo pri eni zmagi v letošnji sezoni.

JERUZALEM ORMOŽ - SLOVAN 30:27 (14:12)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 200, sodnika: Ocvirk in Štrigl.

Jeruzalem Ormož: Belec, T. Cvetko, Poznič, Kolmančič 1, Bogadi 5, Radujković 3, Čudič 13 (9), Gregorc 3 (1), Mavrič, Šišmanovič 2, Mesarić 2, Topolovec, Peček 1, Kirič.

Slovan: Župič, Kastelic, Erak, Matajič, Grojzdek, Dobelšek, Čemas 8, Maleševič, Skušek 9 (4), Kete 1, Pogačnik, Škerlak 3, Andoljšek, Lazović 2, Tomšič 1, Vuglać 3.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 12 (10), Slovan 5 (4).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 12 minut, Slovan 18 minut.

Začetek tekme je pripadel Ljubljančanom, ki so v šesti minuti povedli s 3:1. Nato je sledilo deset zaporednih izenačenj (od 3:3 do 12:12), v prvi minuti drugega polčasa pa so si Ormožani prvič priigrali tri zadetke prednosti (15:12).

Sredi drugega polčasa so si gostitelji nekajkrat priigrali plus štiri (21:17, 22:18, 23:19, 24:20), v 55. minuti pa so imeli še vedno tri gole prednosti (27:24). Kljub temu so se gostje v končnici dvakrat približali na gol zaostanka: najprej pri 26:27, nato še pri 27:28 v 58. minuti.

Toda Ljubljančanom v dvorani na Hardeku ni uspelo pripraviti popolnega preobrata. To jim je preprečil Siniša Radujković, ki je z dvema zaporednima zadetkoma v predzadnji in zadnji minuti tekme poskrbel, da sta točki ostali v Ormožu.

Pri gostiteljih je bil najučinkovitejši Bojan Čudič, ki je dosegel kar 13 zadetkov, najboljši strelec Slovana pa je bil Janez Skušek z devetimi.

V petem krogu bo Jeruzalem Ormož gostoval pri Gorenju v Velenju, Slovan pa bo v dvorani na Kodeljevem gostil Sevnico.