28. 9. 2013

Istrabenz Plini Izola - Maribor Branik 23:26 (13:13)

Izolani so doživeli prvi poraz v letošnji sezoni v 1. NLB Leasing ligi. V četrtem krogu so na domačem igrišču klonili proti Mariboru Braniku, ki je na koncu zmagal s tremi zadetki razlike - bilo je 26:23 (13:13).

ISTRABENZ PLINI IZOLA - MARIBOR  BRANIK 23:26 (13:13)

Izola - Športna dvorana, gledalcev: 600, sodnika: Rižner in Teršek (oba Dol pri Hrastniku).

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, Kevič, Markovič 4, Zorič-Stepančič 1, Božič 5 (4), Jelovčan, Vidic, Smolnik 6, Čosić 7, Kojić, Jurič, Redžić.

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič, Malinović, Žmavc, Špelić 1, Jamnik 2, Poklar 1, Razgor 3 (1), Kodrin 1, Hrastnik 2, Fidel, Zarabec 7 (2), Kleč 2, Sok 4.

Sedemmetrovke: Istrabenz Plini Izola 6 (4), Maribor Branik 4 (3).

Izključitve: Istrabenz Plini Izola 6 minut, Maribor Branik 12 minut.

Mariborčani so dosegli četrto zmago zapored, rokometaši iz Izole pa so prvič izgubili v državnem prvenstvu. Igralci iz štajerske prestolnice so silovito začeli in povedli s 5:0, v nadaljevanju pa so se prebudili tudi domači rokometaši in po spektakularni igri izenačili na 5:5.

Do konca prvega polčasa se je tehtnica nagibala na eno ali drugo stran. Tako je bilo vse do 44. minute (19:19), nato pa so izbranci gostujočega trenerja Marka Šibile z delnim izidom 4:0 povišali na 23:19.

Toda gostitelji se niso predali, v 57. minuti so z zadetkom Ivana Markovića znižali na 23:24. A končnica je pripadla gostom iz Maribora, ki so nato na koncu slavili s 26:23.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Elvin Čosić, v gostujoči pa Miha Zarabec. Oba sta dosegla po sedem golov.

Mariborska ekipa bo v naslednjem krogu v petek, 4. oktobra, gostila Krško, izolska pa bo dan kasneje gostovala v Novem mestu.