4. 10. 2013

Maribor Branik - Krško 31:25 (17:11)

Na prvi tekmi petega kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se srečala trenutno vodilni klub (Maribor Branik) in zadnji na lestvici (Krško). Po pričakovanju so bili boljši Mariborčani, ki so zmagali z 31:25 (17:11).

MARIBOR BRANIK - KRŠKO 31:25 (17:11)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 180, sodnika: Klančar in Parazanović (oba Ajdovščina).

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič, Malinović 1, Žmavc 1, Špelić 5, Jamnik 2, Poklar 1, Razgor 4 (2), Kodrin 1, Hrastnik, Fidel, Zarabec 3 (1), Kleč 9, Sok 4.

Krško: Polutnik, Žitnik, Vovk, Jazbec, Dular 1, Ban 2, Kodrič 1, Sobotič 1, Kučič 1, Sikošek Pelko, Miklavčič 4, Majerle, Čanžar 8 (8), Koprivc 3, Zoran 2, Omerzel 2.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (3), Krško 10 (8).

Izključitve: Maribor Branik 12 minut, Krško 8 minut.

V dvoboju prvega in zadnjega na prvenstveni lestvici državnega prvenstva dvoma o tem, kdo je favorit, ni bilo. A Mariborčani so med tednom dobili boleč udarec v pokalu, ko so izgubili proti Trimu iz Trebnjega (25:28), tako da so morali biti še kako previdni, da se jim kaj takega ne bi pripetilo še enkrat.

Šok iz pokala se jim je poznal tudi na začetku ligaškega dvoboja s Krškim, ki je z golom Mateja Kaučiča povedel s 4:3. Odločilno obdobje pa je bilo od 14. do 22. minute, ko so Mariborčani z delnim izidom 5:0 ušli, z golom Mihe Zarabca pa ob koncu polčasa prišli do šestih zadetkov prednosti (17:11).

Na začetku drugega polčasa so rokometaši Krškega predvsem po zaslugi obramb mladinskega reprezentančnega vratarja Blaža Žitnika prepolovili zaostanek. Tako je v 39. minuti s tremi zaporednimi zadetki David Ban zadel za 20:17.

Toda to je bilo največ, kar so mladim Krčanom dovolili vijoličasti rokometaš. Na krilih Blaža Kleča, z devetimi goli prvega strelca srečanja, so prišli do še pete zaporedne ligaške zmage (31:25).

Mariborska ekipa bo naslednjem krogu v sredo, 9. oktobra, gostovala v Ivančni Gorici, zasedba iz Krškega pa se bo v soboto, 12. oktobra, doma pomerila z novomeško Krko.