5. 10. 2013

Slovan - Sevnica 25:31 (11:15)

Sevničani so se v petem krogu v 1. NLB Leasing ligi maščevali Slovanu za sredin poraz v šestnajstini finala pokala Slovenije. V ligaškem tekmovanju je Sevnica na gostovanju na Kodeljevem slavila z 31:25 (15:11).

SLOVAN - SEVNICA 25:31 (11:15)

Ljubljana - Dvorana na Kodeljevem, gledalcev: 300, sodnika: Rižner in Teršek.

Slovan: Župič, Kastelic, Sankovič 1, Erak, Matajič, Grojzdek, Dobelšek, Čemas 6, Maleševič, Skušek 5 (2), Kete 1, Pogačnik 4, Škerlak 3, Andoljšek, Lazović, Vuglać 5.

Sevnica: Bratanovič, Božič, Flajs 1, A. Dražetič 13 (4), Gorenjak 3, Brečko, Đurđevič, Ošlovnik, Grušovnik 1, Brilej 7, Bezgovšek, Fižuleto 6, Pernovšek, Gjerek.

Sedemmetrovke: Slovan 3 (2), Sevnica 6 (4).

Izključitve: Slovan 12 minut, Sevnica 4 minute.

Sevničani so v sredo, 2. oktobra, izgubili v šestnajstini pokala Slovenije na Kodeljevem z 29:35, v ligaškem tekmovanju pa so se Ljubljančanom maščevali za neuspeh. Gostje so tako dosegli že tretjo zmago v letošnji 1. NLB Leasing ligi, Slovan pa ostaja samo pri eni.

Že začetek tekme je povsem pripadel igralcem iz Sevnice, ki so v osmi minuti vodili kar s 5:1. Proti tokrat neprepoznavnemu Slovanu so zlahka držali visoko prednost, z razliko štirih zadetkov pa se je končal tudi prvi polčas (15:11).

Sevničani so na začetku drugega polčasa povedli že z 18:12. Kljub številnim napakam v igri so se gostitelji sredi drugega polčasa le uspeli približati na dva zadetka zaostanka (22:24), toda gostje na čelu s prvim strelcem lige Alenom Dražetičem so si spet hitro priigrali nedosegljivo prednost.

Pri Slovanu so največ zadetkov dosegli Čemas (6), Skušek in Vuglać (po 5), za Sevnico pa Dražetič (13) in Brilej (7).

V šestem krogu v 1. NLB Leasing ligi bo Sevnica doma igrala z državnim prvakom Gorenjem, rokometaši Slovana pa bodo gostovali v Izoli.