5. 10. 2013

Celje Pivovarna Laško - Trimo 36:17 (15:7)

V petem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške so rokometaši Celja Pivovarne Laško dosegli četrto zmago. Pivovarji so v dvorani Zlatorog zelo visoko premagali Trimo iz Trebnjega kar s 36:17 (15:7).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - TRIMO TREBNJE 36:17 (15:7)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 350, sodnika: Backović in Strel (oba Ljubljana).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek, Mlakar 3, Marguč 7 (3), Žuran 1, Janc 2, Razgor 3, Skube 2, Poteko 1, Skok, Praznik 3, Slišković 6, Potočnik, Zelenović 4, Žabič, Žvižej 4.

Trimo Trebnje: Korelec, Femec 1, Radelj 2, Ratajec 1 (1), Čeh, Ferlin, Skol 2 (1), Sušin 2, Saje, Rojc 3, Udovič 1, Kristan, Ferkulj 4, Grandovec 1, Florjanič, Brana.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Trimo Trebnje 2 (3).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 12 minut, Trimo Trebnje 6 minut.

Celjska zasedba, okrepljena z Rokom Praznikom, ki se je po 12 letih vrnil v matični klub, je bila v obračunu s Trimom veliki favorit. Pivovarji so vse od prve minute vodili, že po prve pol ure vodili za osem golov, v drugem polčasu pa povsem razbili Trebanjce in prišli do visoke zmage, četrte v prvenstvu.

Domači so tekmo odprli z dvema hitrima zadetkoma, povedli s 5:2, v 13. minuti pa s 7:2. Od 14. do 22. minute so Trebanjcem pokazali, kdo je gospodar Zlatoroga in s petimi zaporednimi goli povišali na 12:3.

Gosti so do konca polčasa le nekoliko vzpostavili ravnotežje moči na igrišču, Celjani pa so vseeno na odmor odšli z lepo prednostjo osmih golov. Tudi v nadaljevanju so domači vse niti igre držali v svojih rokah. Z delnim izidom 6:0 so v 45. minuti vodili s 26:12, do konca pa so prednost le še višali.

Prvi strelec tekme je bil Gašper Marguč s sedmimi goli, enega manj je dosegel Ivan Slišković, na drugi strani je Jaka Ferkulj zadel štirikrat.

Celjsko ekipo tekma šestega kroga čaka v sredo, 9. septembra, ko bodo gostovali pri Jeruzalem Ormožu, Trebanjci pa se bodo v soboto, 12. septembra, v gosteh pomerili z Ribnico Riko hiše.