9. 10. 2013

Šviš - Maribor Branik 18:34 (10:16)

Igralci Maribora Branika še naprej ostajajo neporaženi v 1. NLB Leasing ligi. V šestem krogu so Mariborčani gostovali pri Svišu Ivančni Gorici in zmagali s 16 zadetki razlike - končni izid je bil 34:18 (16:19).

SVIŠ IVANČNA GORICA - MARIBOR BRANIK 18:34 (10:16)

Ivančna Gorica - Dvorana OŠ, gledalcev: 250, sodnika: Pangerc (Škofljica) in Masleša (Trbovlje).

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič 4, Medved, Slapničar, Polak 3, Potokar 3 (2), Zavodnik 1 (1), Muhovec, Stopar, Pekolj 2 (1), Bučar 2, Kalabič 5, Marinčič 1, Sašek, Stopar, Sendelbah 1, Šuntajs.

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič, Malinović 5, Žmavc 1, Špelić 2, Jamnik 1, Poklar 2, Razgor 3 (1), Kodrin 1, Hrastnik 4, Fidel 2, Zarabec 5, Kleč 4, Sok 4.

Sedemmetrovke: Sviš Ivančna Gorica 5 (4), Maribor Branik 1 (1).

Izključitve: Sviš Ivančna Gorica 4 minute, Maribor Branik 0 minut.

Gostitelji so se le v uvodni četrtini tekme enakovredno upirali favoriziranim gostom iz štajerske prestolnice. V nadaljevanju so Mariborčani povsem zagospodarili na Dolenjskem in si ob polčasu priigrali šest golov prednosti (16:10).

Izbranci mariborskega trenerja Marka Šibile so v drugi polovici tekme prikazali še bolj udarno predstavo in zanesljivo osvojili obe točki. To je lep obet pred bližnjim dvobojem v evropskem pokalu EHF z avstrijskim Bregenzom konec tedna.

V mariborski ekipi sta bila najbolj učinkovita Dejan Malinović in Miha Zarabec, v domači pa Elvir Kalabić. Vsi so dosegli po pet golov, izkazal pa se je tudi gostujoči vratar Jure Vran s 13 obrambami.

Mariborska ekipa bo v naslednjem krogu v sredo, 16. oktobra, gostila Ribnico Riko hiše, zasedba iz Ivančne Gorice pa bo v soboto, 19. oktobra, gostovala pri novomeški Krki.