9. 10. 2013

Jeruzalem Ormož - Celje P. Laško 19:35 (11:17)

V šestem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške so rokometaši Celja Pivovarne Laško dosegli peto zmago. Celjani so peti par točk dosegli v gosteh pri Jeruzalemu Ormožu, ki so ga nadigrali s 35:19 (17:11).

JERUZALEM ORMOŽ - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 19:35 (11:17)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 250, sodnika: Backovič (Ljubljana) in B. Pirc (Krško).

Jeruzalem Ormož: Žuran, Belec, Poznič, Kolmančič 2, Žižek-Cvetko, Bogadi 4, Vesenjak 1 (1), Radujković 2, Čudič 4 (2), Gregorc 3 (2), Mavrič, Cvetko, Šišmanovič, Mesarič 2, Topolovec, Kirič 1.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Mlakar 3, Marguč 9 (2), Žuran, Janc 2, Razgor 2, Skube 4, Poteko 2, Praznik 1, Slišković 3, Potočnik 1, Zelenović 4, Žabič, Lekai 3, Žvižej 1.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 7 (5), Celje Pivovarna Laško 2 (2).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 6 minut, Celje Pivovarna Laško 12 minut.

Celjani so po visoki zmagi nad Trebanjci zanesljivo premagali še Ormožane. Za slovenske podprvake je bil obračun v Prlekiji tudi zadnji pred sobotnim mednarodnim dvobojem z nemškim Rhein-Neckar Löwnom v dvorani Zlatorog v tretjem krogu lige prvakov.

Do sredine prvega polčasa je bilo izenačeno, nato pa so izbranci gostujočega trenerja Vladana Matića zaigrali bolj odločno in si v tik pred odhodom na veliki odmor priigrali prednost sedmih golov (16:9). Celjani so si že po osmih minutah nadaljevanja priigrali zalogo desetih (23:13), ki so jo do konca tekme le še oplemenitili na končnih +16.

V zmagovalni ekipi je bil strelsko najbolj razpoložen Gašper Marguč z devetimi goli, pri poražencih pa sta David Bogadi in Bojan Čudič dosegla po štiri zadetke.

Ormoška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Trebnjem, celjska pa bo gostila Sevnico. Obe tekmi bosta v nedeljo, 20. oktobra.