12. 10. 2013

Celjani v tretjem krogu evropske lige prvakov doma izgubili proti nemškemu Rheinu Neckarju

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tretjem krogu skupine A v evropski ligi prvakov doživeli drugi poraz. Po neuspehu v Zagrebu so tokrat pred domačimi gledalci v Zlatorogu klonili proti nemški ekipi Rhein Neckar Löwen s 25:28 (7:13).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - RHEIN NECKAR LÖWEN 25:28 (7:13)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 1700, sodnika: Ig. in Al. Covalciuc (oba Moldavija).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (3 obrambe), Skok (6 obramb), Blagotinšek, Mlakar, Marguč 4, Žuran 5, Janc, Razgor 1 (1), Skube, Poteko, Slišković 2 (2), Potočnik, Zelenović 5, Žabič 1, Lekai 3, Žvižej 4.

Rhein Neckar Löwen: Stojanović, Landin (11 obramb), Schmid 1, Gensheimer 10 (6), Roggisch, Guardiola L. 2, Manojlović 1, Sigurmannsson, Gorbok, Prodanović 1, Myrhol 6, Groetzki 2, Karason 1, Guardiola G. 1, Ekdahl Du Rietz 3.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 5 (3), Rhein Neckar Löwen 6 (6).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8 minut, Rhein Neckar Löwen 12 minut.

Rdeči karton: G. Guardiola (Rhein Neckar Löwen, 41. minuta).

Začetek tekme v dvorani Zlatorog, v kateri se je zbralo precej manj gledalcev, kot je bilo pričakovati, je pripadel gostom. V peti minuti so povedli z 2:0, zatem še s 3:1, toda Celjani so v deseti minuti z zadetkom Gašperja Marguča vzpostavili rezultatsko ravnotežje (3:3).

Sledilo je še eno izenačenje na 4:4 v dvanajsti minuti, zatem pa so pobudo na igrišču prevzeli igralci drugouvrščenega kluba nemške lige. V štirih minutah so naredili delni izid 4:0 in povedli z 8:4, enaka razlika pa je bila tudi pri 9:5 v 17. minuti.

V nemških vratih je blestel Danec Niklas Landin (devet obramb v prvem polčasu), s črte sedmih meterov pa je bil nezgrešljiv Uwe Gensheimer (strel 4-4). Med izključitvijo Ivana Sliškovića je Gensheimer v 24. minuti zadel za najvišjo prednost v prvem polčasu – 11:5, s plus šest za Rhein Neckar Löwen pa sta ekipi tudi odšli na odmor (13:7).

Tudi začetek drugega polčasa je pripadel Rheinu Neckarju, ki si je štirikrat priigral kar sedem zadetkov prednosti (15:8, 16:9, 17:10 in 18:11). Ko je že kazalo, da so Celjani dokončno potopljeni, pa je ekipa trenerja Vladana Matića počasi vendarle začela zmanjševati visok zaostanek.

Za to sta bila najzaslužnejša Rok Žuran in Luka Žvižej, ki sta skupaj dosegla devet zadetkov, vse pa v drugem polčasu. V 47. minuti je Madžar Mate Lekai zadel za zmanjšanje izida na 18:21, toda gostje iz Nemčije so prednost spet hitro povišali na pet (23:18, 24:19, 25:20).

Šest minut pred koncem so se pivovarji znova približali na minus tri, ko je v polno zadel Rok Žuran za 22:25. Enaka razlika je bila še pri 23:26 v 56. minuti in 24:27 v 58. minuti, trije goli razčlike pa so bili tudi ob zadnjem znaku sirene v dvorani Zlatorog (25:28).

V četrtem krogu bodo igralci Celja Pivovarne Laško v četrtek, 17. oktobra 2013, gostovali pri Zaporožju v Ukrajini.