12. 10. 2013

Rokometaši Maribora Branika na prvi tekmi pokala EHF le za zadetek slabši od Bregenza

Na prvi tekmi drugega kroga evropskega pokala EHF so rokometaši Maribora Branika gostovali pri Bregenzu v Avstriji. Ekipa trenerja Marka Šibile je iztržila ugoden izid pred povratno tekmo v dvorani Tabor, saj je izgubila le z zadetkom razlike - 25:26 (13:12).

BREGENZ - MARIBOR BRANIK 26:25 (12:13)

Bregenz - Dvorana Handballarena Rieden-Vorkloster, gledalcev: 1.200; sodnika: Judčic in Kot (oba Belorusija).

Bregenz: Winkler, Häusle, Aleksić (17 obramb), Mayer 9, Frühstück 2, Klopcic 1, Wassel 1, Harrich, Babarskas 5, Gavranović 3, Rauch 1, Lamprecht, Watzl 4 (3), Mäser, Gangl.

Maribor Branik: Škalički, Vran (14 obramb), Čudič, Štefanič, Malinović 4, Žmavc, Špelić, Jamnik 1, Poklar 2, Razgor 1, Kodrin 1, Hrastnik 3, Fidel, Zarabec 8 (1), Kleč 4, Sok 1.

Sedemmetrovke: Bregenz 3 (3), Maribor Branik 4 (1).

Izključitve: Bregenz 6 minut, Maribor Branik 6 minut.

Po malo slabšem začetku prve letošnje evropske preizkušnje, ko so rokometaši Bregenza v dvanajsti minuti z zadetkom avstrijskega reprezentanta Lukasa Mayerja povedli 6:3, so gostje iz Maribora le ujeli ritem. Tako je najprej Tine Poklar v 18. minuti izenačil na 9:9, nato pa še v 22. minuti svoje moštvo prvič popeljal v vodstvo z 10:9.

Varovanci Marka Šibile so zadetek prednosti zadržali tudi do odhoda na odmor. V drugem polčasu je na sceno stopil domači vratar Goran Aleksić, ki je v tem delu igre zbral kar enajst obramb, od tega je ubranil tudi tri sedemmetrovke.

Z njegovo pomočjo so rokometaši Bregenza na začetku 44. minute z golom Povilasa Babarskasa povedli z 19:16, Mariborčanom pa se je v 54. minuti z golom Gašperja Hrastnika uspelo približati le na zadetek zaostanka. Toda vratar Aleksić je ponovno ubranil kar nekaj strelov in rokometaši Bregenza so v zadnjo minuto srečanja prišli s tremi zadetki prednosti (26:23).

Vijoličastim rokometašem pa se je še enkrat več izplačala borbenost, saj so v 35 sekundah do konca tekme z goloma Blaža Kleča in Tilena Kodrina iztržili spodoben poraz le z zadetkom zaostanka (25:26). To jim zagotovo prinaša dobro izhodišče pred povratnim srečanjem v Mariboru, ki bo na sporedu v soboto, 19. oktobra, ob 19. uri v dvorani Tabor.