12. 10. 2013

Krško - Krka 25:25 (12:15)

Krško je v šestem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške osvojilo drugo točko in pobegnilo z dna lestvice. Krčani so po neodločenem izidu proti Svišu (26:26) v četrtem krogu zdaj remizirali še s Krko iz Novega mesta, tekma pa se je končala z izidom 25:25 (12:15).

KRŠKO - KRKA 25:25 (12:15)

Krško - Športna dvorana, gledalcev: 150, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Ajdovščina).

Krško: Polutnik, Žitnik, Vovk, Jazbec, Dular, Ban 1, Kodrič, Sobotič 2, Kučič 2, Miklavčič 4, Majerle 3, Čanžar 9 (6), Koprivc 1, Zoran 2, Omerzel 1.

Krka: Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič, Suholežnik, Lavrič 2, Didovič, Okleščen, Irman, Špende 2, Svetelšek 6 (2), Jakše, Klobčar 5, Cvikl 4, Borovnik 2, Adamčič.

Sedemmetrovke: Krško 6 (6), Krka 4 (2).

Izključitve: Krško 12 minut, Krka 10 minut.

Gostitelji so nekoliko nepričakovano, a povsem zasluženo osvojili točko, ob bolj zbrani igri pa bi lahko tudi dve. Po prvi polovici tekme je bolje kazalo Novomeščanom, ki so imeli niti igre v svojih rokah (vodstvo s 15:12), v nadaljevanju pa so jih prevzeli gostitelji.

Med 44. in 46. minuto so si z delnim izidom 4:0 priigrali tri gole prednosti (22:19) in dve minuti pred koncem vodili s 25:24. Izenačujoči zadetek za Novomeščane in končni neodločen izid pa je minuto pred koncem postavil Matjaž Borovnik.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Franci Čanžar z devetimi goli, v gostujoči pa sta Miha Svetelšek in Borovnik dosegla po šest zadetkov.

Ekipa iz Krškega bo v naslednjem krogu v petek, 18. oktobra, gostovala pri ljubljanskem Slovanu, Krka pa bo dan pozneje gostila Sviš Ivančno Gorico.