19. 10. 2013

Krka - Sviš Ivančna Gorica 32:28 (14:10)

V sedmem krogu v 1. NLB Leasing lige so rokometaši Krke dosegli že četrto zmago. Novomeščani so pred domačimi gledalci premagali zadnjeuvrščeni Sviš iz Ivančne Gorice z 32:28 (14:10).

KRKA - SVIŠ IVANČNA GORICA 32:28 (14:10)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 200, sodnika: Rižner in Teršek (oba Dol pri Hrastniku).

Krka: Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič 4, Suholežnik, Lavrič, Didovič, Okleščen, Irman, Špende 10 (1), Svetelšek 4, Jakše, Klobčar 7, Cvikl 3, Borovnik 4, Adamčič.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Medved, Polak 2, Potokar, Zavodnik, Muhovec 3, S. Stopar 4, Pekolj 6 (3), Bučar, Kalabić 5, Slapničar, Marinčič 5, Sašek, G. Stopar 3, Sendelbah, Šuntajs.

Sedemmetrovke: Krka 2 (1), Sviš Ivančna Gorica 6 (3).

Izključitve: Krka 8 minut, Sviš Ivančna Gorica 10 minut.

Krka je dosegla četrto zmago in se zavihtela na četrto mesto. Po Ormožu, Sevnici in Izoli je ugnala še Ivančno Gorico, ki je doživela šesti poraz, z vsega eno točko pa je na zadnjem mestu v 1. NLB Leasing ligi.

Izbranci domačega trenerja Slavka Iveziča so prevladovali od prve do zadnje minute. Že v 25. minuti so si priigrali šest golov prednosti (13:7), lepo zalogo v zadetkih pa zadržali vse do konca dvoboja.

V domači ekipi je blestel Aleksander Špende, ki je dosegel deset golov, tri manj pa je prispeval Mitja Klobčar. Pri gostih iz Ivančne Gorice je bil strelsko najbolj učinkovit Gregor Pekolj s šestimi zadetki.

Novomeška ekipa bo v naslednjem krogu gostovala v Mariboru, zasedba iz Ivančne Gorice pa bo gostila ljubljanski Slovan. Obe tekmi bosta v sredo, 23. oktobra.