27. 10. 2013

Trimo - Istrabenz Plini Izola 25:18 (8:7)

Rokometaši Trima so v devetem krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli tretjo zmago. V domači dvorani so Trebanjci premagali ekipo Istrabenz Plini Izola s 25:18 (8:7), gostje pa so na Dolenjskem doživeli peti poraz v letošnjem prvenstvu in so sedmi na lestvici.

TRIMO TREBNJE - ISTRABENZ PLINI IZOLA 25:18 (8:7)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev: 200, sodnika: Smolko (Gornja Radgona) in Nahtigal (Ljubljana).

Trimo Trebnje: Korelec 2, Femec, Radelj 2, Murčehajić, Ratajec 4, Čeh, Skol 3 (3), Ferlin, Sušin 4, Saje, Rojc 5, Udovič 1, Ferkulj 1, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Baznik 1, Florjančič 1, Brana.

Istrabenz Plini Izola: Gregorič, R. Jelovčan, Kević, Jurič 1, J. Jelovčan 2, Vidali 2, Čosić 3, Dolenc, Božič 6, Bubnić 2, Brečko 1, Markovič, Bjelanović, Redžić, Vuković, Smolnik 1, Rončević, Vidic.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 4 (3), Istrabenz Plini Izola 3 (2).

Izključitve: Trimo Trebnje 6, Istrabenz Plini Izola 10 minut.

Trebanjska ekipa je dosegla tretjo zmago v državnem prvenstvu, po novomeški in ormoški zasedbi je na domačem igrišču "padla" še izolska.

V uvodnem in prvi polovici drugega polčasa je bila tekma izenačena in povsem odprta, zadnja četrtina pa je minila v znamenju izbrancev domačega trenerja Romana Šavriča. Dolenjci so si v 49. minuti priigrali vodstvo petih golov (18:13), ki so jo pet minut kasneje oplemenitili na 22:14 in s tem razrešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi je bil strelko najbolj učinkovit Blaž Rojc, ki je dosegel pet golov, izkazal pa se je tudi vratar Klemen Ferlin s 14 obrambami. Peter Božič je za primorsko zasedbo dosegel šest zadetkov.

Izolska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 9. novembra, gostila ormoški Jeruzalem, trebanjska pa bo dan kasneje gostovala v Krškem.