30. 10. 2013

Slovenski rokometaši v prvem krogu kvalifikacij za SP 2015 v Rdeči dvorani boljši od Švice

Moška članska reprezentanca Slovenije je kvalifikacije za nastop na SP 2015 v Katarju začela z zmago. V prvem krogu skupine 3 so slovenski rokometaši v Rdeči dvorani v Velenju premagali Švico s 33:30 (18:13).

SLOVENIJA – ŠVICA 33:30 (18:13)

Velenje – Rdeča dvorana, gledalcev: 1200, sodnika: Gusko in Repkin (oba Belorusija).

Slovenija: Škof, Prošt, Bombač 1, Bilbija 1, Dobelšek, Kavtičnik 5, Dolenec 3, Skube 4, Špiler, Bundalo 1, M. Žvižej 2, L. Žvižej 2, Gaber 2, Marguč, Mačkovšek 7, Gajić 5 (2).

Švica: Bringolf, Portner, Schmid 5, Fellmann, Liniger 5 (2), Pendić, Von Deschwanden 4, Graubner 2, Dähler 4, Milošević 5, Raemy 2, Hess 1, Jud, Freivogel, Vernier 2, Svajlen.

Sedemmetrovke: Slovenija 2 (2), Švica 2 (2).

Izključitve: Slovenija 6 minut, Švica 6 minut.

S seznama 19 igralcev, ki so bili na pripravah v Zrečah, je selektor Boris Denič za tekmo s Švicarji črtal tri. Poleg poškodovanega kapetana Uroša Zormana (natrgane vezi v gležnju) sta bila v vlogi gledalcev tudi David Miklavčič (Dinamo Minsk, Belorusija) in Matevž Skok (Celje Pivovarna Laško).

Po začetnem izenačenju na 1:1 v drugi minuti so pobudo na igrišču prevzeli gostitelji. Z delnim izidom 4:0 v šestih minutah so povedli s 5:1 in gostje so vzeli minuto odmora. Po njej je Matej Gaber povišal na 6:1, Švicarji pa so se nato približali na 4:7.

Z igralcem več je Uroš Bundalo znova povišal na plus pet (9:4), med izključitvijo Jureta Dobelška pa je Borut Mačkovšek z dvema projektiloma poskrbel za najvišjo razliko – plus šest (12:6). Kljub trem zaporednim izključitvam na strani Slovenije (za Dobelškom sta morala na kazensko klop še Miha Žvižej in Dragan Gajić) se Švicarji niso uspeli resneje približati.

Pri gostih je z desnega krila zadeval Jonas Dähler (štirje goli v prvem polčasu), toda njihov zaostanek se je ves čas gibal od štirih do šestih golov. Prvih trideset minut tekme v Rdeči dvorani se je končalo s prednostjo petih zadetkov za ekipo selektorja Borisa Deniča.

Uvodnih deset minut drugega polčasa je minilo v enakovredni in izenačeni igri, razlika v korist Deničeve čete pa je bila ves čas štiri ali pet golov. V 43. minuti je Sebastian Skube zadel za 25:19 in izsilil izključitev Marcela Hessa., kar je Borut Mačkovšek spretno izkoristil in z dvema goloma od daleč dvakrat poskrbel za rekordnih sedem plusa (26:19, 27:20).

Toda Švicarji se niso predali: najprej so v dveh minutah dosegli tri zadetke zapored in zmanjšali na 23:27, vendar so Slovenci kmalu znova pobegnili na pet golov naskoka (28:23, 29:24, 30:25, 31:26, 32:27). Gostje so zatem dvakrat zapored zadeli v polno in se približali na minus tri (29:32 v 58. minuti), z enako razliko pa se je tekma v Velenju tudi končala (33:30).

Na prvi tekmi prvega kroga v skupini 3 je Ukrajina na gostovanju v Luksemburgu zmagala z 38:34 (20:16). V drugem krogu čaka Slovenijo prvo gostovanje: tekma proti Ukrajini v Zaporožju bo v nedeljo, 3. novembra 2013, ob 16.30 po slovenskem času.