15. 11. 2013

Trimo Trebnje - Sviš Ivančna Gorica 24:18 (15:8)

Trimo je v enajstem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške gostil ekipo Sviša iz Ivančne Gorice. Trebanjci so prišli do prepričljive zmage in novega para točk, potem ko so goste premagali s 24:18 (15:8).

TRIMO TREBNJE - SVIŠ IVANČNA GORICA 24:18 (15:8)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev: 600, sodnika: Smolko (Gornja Radgona) in Nahtigal (Ljubljana).

Trimo Trebnje: Korelec, Femec, Radelj 4, Murčehajić 1, Ratajec 5 (2), Čeh, Ferlin, Sušin, Saje, Rojc 3, Udovič, Ferkulj 2, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič 8, Brana.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Medved, Polak 1, Potokar 1 (1), Zavodnik, Muhovec, S. Stopar 1, Pekolj 3 (3), Sašek 2, Kalabić 2, Strmole, Slapničar, Marinčič 2, G. Stopar 6, Sendelbah, Šuntajs.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (2), Sviš Ivančna Gorica 7 (4).

Izključitve: Trimo Trebnje 10 minut, Sviš Ivančna Gorica 14 minut.

Dolenjski rokometni obračun je zanesljivo pripadel Trebanjcem. Izbranci domačega trenerja Romana Šavriča so temelje za četrto sezonsko zmago postavili v prvem polčasu, ko so se dobesedno poigrali s tekmeci iz Ivančne Gorice in jim prizadejali deveti poraz.

Domača zasedba si je s poletno igro že v prvih tridesetih minutah priigrala sedem golov prednosti (15:8), lepe zaloge v zadetkih pa domači v drugem delu niso ogrozili. Najbolj učinkovit mož Trebanjcev je bil Luka Florjančič z osmimi goli, Gašper Stopar jih je za goste dosegel šest.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 20. novembra, gostila mariborski Branik, zasedba iz Ivančne Gorice pa bo v soboto, 23. novembra, gostovala pri ormoškemu Jeruzalemu.