8. 11. 2014

Maribor Branik - Jeruzalem Ormož 36:28 (17:14)

Rokometaši Maribora Branika so pod vodstvom novega trenerja Borisa Denića dosegli prvo zmago. V dvorani Tabor so Mariborčani v devetem krogu v 1. NLB Leasing ligi nadigrali Jeruzalem Ormož s 36:38 (17:14).

MARIBOR BRANIK - JERUZALEM ORMOŽ 36:28 (17:14)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 380, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Sežana).

Maribor Branik: Škalički, Taletovič, Čudič, Cingesar 3, Žmavc, Kaleb 6, Špelić 6, Jamnik, Poklar, Sok 13 (5), Hratsnik 1, Fidel, Žabič 3, Verdinek 2, Miškovič 1, Mlakar 1.

Jeruzalem Ormož: Bratanović, Kolmanič 2, Kavčič 2, Radujković 1, Čudič 9 (4), Gregorc 4, Veselko 1, Grizold 1, Ozmec, Balent, Topolovec 1, Kosi 1, Kocbek 3, Rajšp 2, Kirič.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 6 (5), Jeruzalem Ormož 4 (4).

Izključitve: Maribor Branik 12, Jeruzalem Ormož 6 minut.

Selektor slovenske moške rokometne reprezentance Boris Denić je zmagovito začel svoj mandat na klopi mariborskega prvoligaša. Trenutno tretjeuvrščena ekipa v državnem prvenstvu na tekmi proti tekmecu iz Ormoža ni blestela, v njeni igri je bilo veliko vzponov in padcev, na koncu pa je zasluženo osvojila obe točki.

Mariborčani so začeli odločno in v 13. minuti povedli z 10:4, v nadaljevanju pa zaigrali neodgovorno. Tako je njihova prednost v 25. minuti znašala zgolj dva gola (13:11).

Do 42. minute je bila tekma povsem odprta (24:23), nato pa so gostitelji naredili delni izid 7:0 in v 52. minuti povišali na 31:23 ter razrešili vprašanje o zmagovalcih.

V domači ekipi je blestel Tadej Sok, ki je dosegel kar 13 golov, v gostujoči je bil najbolj učinkovit prvi strelec lige Bojan Čudič z devetimi zadetki.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Izoli, ormoška pa bo gostila Urbanscape Loko. Obe tekmi bosta v soboto, 15. novembra. (sta)