8. 11. 2014

Krka - Gorenje Velenje 31:41 (17:21)

Igralci Krke so v devetem krogu v 1. NLB Leasing ligi doživeli peti poraz. Novomeščani so pred domačimi gledalci izgubili proti slovenskim podprvakom iz Velenja z 31:41 (17:21).

KRKA - GORENJE VELENJE 31:41 (17:21)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 300, sodnika: Škvarč (Ribnica) in Turnšek (Celje).

Krka: Štangelj, Jurečič 8 (2), Lavrič 4, Didovič 3, Okleščen 2, Bevec 1, Rojc 1, Pršina, Jakše 2, Rašo, Smolnik 6 (5), Furdi, Božič, Potić 2, Adamčič, Klobčar 2.

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Božović 2, Medved 6 (3), S. Burić 5, Szyba 5, Skube 7 (5), Špende 1 (1), Golčar 2, Šoštarič 4, Kleč 1, Dobelšek 2, Papež 1, Gams 3, Nosan 1, Dujmovič 1.

Sedemmetrovke: Krka 8 (7), Gorenje Velenje 11 (9).

Izključitve: Krka 14 minut, Gorenje Velenje 10 minut.

Rdeč karton: Potić (Krka, 40. minuta).

Velenjčani so po pričakovanju osvojili obe točki v dolenjski prestolnici, odpor gostov pa so dokončno zlomili v zadnjih desetih minutah. Gostitelji so se proti papirnatemu favoritu borili po svojih najboljših močeh, na koncu pa močno popustili in doživeli kar visok poraz.

Izbranci gostujočega trenerja Ivana Vajdla so bili vseskozi v prednosti, a so jim Novomeščani večji del tekme dihali za ovratnik. Njihov zaostanek je do 50. minute znašal med dvema in največ petimi goli, v končnici pa jim je zmanjkalo moči, gosti so z enostavnimi akcijami kar bogato napolnili njihovo mrežo.

V zmagoviti ekipi sta bila najbolj učinkovita Staš Skube s sedmimi in Niko Medved s šestimi zadetki, v poraženi pa Jan Jurečič z osmimi in Žiga Smolnik s šestimi goli.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 15. novembra, gostila Ribnico Riko, novomeška pa bo dan kasneje gostila Celje Pivovarno Laško. (sta)