8. 11. 2014

Celje Pivovarna Laško - Trimo 43:22 (20:14)

Slovenski državni prvaki iz Celja so v devetem krogu v 1. NLB Leasing ligi že devetič zmagali. Celjani so bili na derbiju v dvorani Zlatorog boljši od Trima iz Trebnjega kar z 21 goli razlike - bilo je 43:22 (20:14).

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - TRIMO TREBNJE 43:22 (20:14)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 500, sodnika: Pirc (Krško) in Nahtigal (Ljubljana).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak 1, Skok, Kastelic, Blagotinšek 5, Ivić 2, Žuran, Janc 5, Razgor 2, Marguč 3 (1), Poteko 3, Miklavčič 1, Slišković 5, Zarabec 8 (1), Kodrin 2, Kasal 1, Žvižej 5.

Trimo Trebnje: Jelovčan, Brana, Urbič, Zaplotnik, Femec 1, Radelj 1, Skol 4 (2), Kotar 2, Sušin 1, Potočnik 2, Udovič 1, Sašek 2, Ferkulj 3, M. Grandovec 1 (1), T. Grandovec 1, Florjančič 3.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (2), Trimo Trebnje 4 (3).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8 minut, Trimo Trebnje 2 minuti.

Celjska ekipa je dosegla novo prepričljivo zmago. Njihova zadnja žrtev v domačem prvenstvu je bila ekipa iz Trebnjega, s katero se bo v ponedeljek znova pomerila v osmini finala pokala Slovenije.

Domača ekipa je vseskozi dvigovala ritem svoje igre. V prvem polčasu je največ vodila za osem (polčas se je končal z 2=.14), v drugem pa je odločno pohodila stopalko za plin, zaigrala odločno in odlično v obrambi ter drugi polčas dobila kar s 23:8 ter od svojih privržencev za bojevito predstavo prejela stoječe ovacije.

V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Miha Zarabec z osmimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Matevž Skok s 15 obrambami. Rok Skol je za dolenjsko ekipo dosegel štiri zadetke.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 15. novembra, gostila Sevnico, celjska pa bo dan kasneje gostovala v Novem mestu. (sta)