15. 11. 2014

Gorenje Velenje - Riko Ribnica 42:22 (18:10)

Gorenje je v desetem krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške doseglo že deseto zmago. Velenjčani so na derbiju kroga v Rdeči dvorani popolnoma nadigrali Riko Ribnico kar z 20 goli razlike - bilo je 42:22 (18:10).

GORENJE VELENJE - RIKO RIBNICA 42:22 (18:10)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Marko in Matjaž Pirc (oba Hrpelje).

Gorenje Velenje: Špende 1 (1), Cehte, Dobelšek 1, Medved 7 (2), S. Burić 7, B. Burić, Szyba 2, Skube, Golčar 4, Šoštarič 7, Papež 2, Kleč 2, Gams, Ferlin, Nosan 1, Dujmovič 8 (2).

Riko Ribnica: Leban 3 (1), Fink, Atanasov 1, Merhar, Grebenc, Henigman 4, Skušek, Andoljšek 1, Pucelj 1, Pahulje 2, Nosan 4 (2), Klarič, Markovič 3, Batinič 1, Košmrlj.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 6 (5), Ribnica Riko 3 (3).

Izključitve: Gorenje Velenje 6 minut, Ribnica Riko 10 minut.

Velenjčani so z odliko opravili zadnji test pred slovenskim derbijem s Celjem Pivovarno Laško, ki bo na sporedu v sredo. Izbranci Ivana Vajdla so Ribničane odpravili brez težav in so s tekmo več - vodilno Celje igra v nedeljo - vsaj začasno prevzeli prvo mesto. Ribnica je izgubila četrtič v sezoni in ostaja na petem mestu.

Rokometaši iz Velenja so vse od prve minute držali vse vajeti igre v svojih rokah, Ribnica je držala stik do desete minute, ko je bilo 6:4. Izbranci Ivana Vajdla so nato povsem zagospodarili v svoji Rdeči dvorani, po 20 minutah vodili z 11:6.

Do odmora so prednost še nekoliko povišali (18:10). Domači igralci niso popuščali niti za trenutek, razliko so do 40. minute povečali na 25:15, do konca pa so goste povsem razbili.

Prvi strelec tekme je bil Marko Dujmovič z osmimi goli, po sedem so jih v dresu Gorenja dosegli Niko Medved, Senjamin Burić in Mario Šoštarić, na drugi strani sta po štirikrat zadela Nik Henigman in Blaž Nosan.

Velenjčani bodo tekmo 11. kroga igrali v sredo, ko jih čaka slovenski derbi s Celjem Pivovarno Laško, Ribničani pa bodo igrali v soboto, gostili bodo Krško. (sta)