3. 12. 2014

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 33:36 (17:17)

Na vnaprej odigranem derbiju 13. kroga v 1. NLB Leasing ligi za moške sta se pomerila Maribor Branik in Celje Pivovarna Laško. V dvorani Tabor so se zmage veselile gostujoči igralci iz Celja, ki so domačo ekipo premagali z rezultatom 36:33 (17:17).

MARIBOR BRANIK – CELJE PIVOVARNA LAŠKO 33:36 (17:17)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 1200, sodnika: Teršek (Hrastnik) in Žibret (Trbovlje).

Maribor: Taletovič, Škalički, Čudič, Cingesar 3, Žmavc, Kaleb 7 (2), Špelić 2, Jamnik, Poklar 2, Sok 6 (4), Fidel 1, Žabič 6, Verdinek, Mišković, Mlakar 6.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok, Blagotinšek 4, Ivić, Janc 5, Razgor 3 (2), Marguč, Poteko 2, Miklavčič 7, Slišković 8 (3), Zarabec 5, Kodrin, Kasal, Žvižej 2.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 6 (6), Celje Pivovarna Laško 7 (5).

Izključitve: Maribor Branik 8 minut, Celje Pivovarna Laško 10 minut.

Celjska zasedba je v generalki za izjemno pomembni sobotni obračun v evropski ligi prvakov s francoskim Montpellierjem slavila v dvorani Tabor. Za vodilno ekipo v 1. NLB Leasing ligi je to že 13. zaporedna zmaga v državnem prvenstvu, medtem ko je tretjeuvrščena mariborska zasedba doživela drugi poraz.

Osrednja tekma 13. kroga je bila izjemno bojevita. Bolje so pričeli gostitelji, ki so si v 14. minuti priigrali prednost dveh golov (8:6; pred tem so vodili Celjani s 3:1), a so jih državni prvaki iz mesta ob Savinji hitro ujeli in tri minute kasneje izenačili na 8:8, v 19. minuti pa povedli z 10:8.

V 21. minuti so si gostujoči rokometaši priigrali tudi najvišje vodstvo v prvem polčasu (12:9), enaka razlika pa je bila tudi pri 13:10. Končnica prve polovice obračuna pa je minila v znamenju izbrancev domačega trenerja in selektorja slovenske reprezentance Borisa Deniča, ki so do velikega odmora izenačili na 17:17.

Celjani so v drugem polčasu vendarle uveljavili večjo "rokometno širino", vseskozi so bili v rezultatski prednosti, najbolj prepričljivi pa v prelomnih trenutkih dvoboja. Ob tem so imeli v svojih vrstah izjemno razpoloženega Davida Miklavčiča, ki je od 38. minute naprej dosegel vseh svojih sedem golov na tekmi.

V 52. minuti so si slovenski državni prvaki prvič priigrali štiri gole prednosti (30:26) in bilo je jasno, da bosta zavoljo odgovorne igre gostujočih rokometašev točki romali v Celje. Do konca derbija so se Mariborčani dvakrat približali na dva gola zaostanka (30:32, 31:33), a zmaga pivovarjev niso mogli resneje ogroziti.

V zmagoviti ekipi se je poleg Miklavčiča (7) izkazal tudi Ivan Slišković z osmimi goli, v poraženi pa je bil najbolj učinkovit Ante Kaleb s sedmimi zadetki.

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Škofji Loki, mariborska pa bo gostila Sevnico. Obe tekmi bosta v soboto, 13. decembra. (sta)