1. 2. 2014

Krka - Maribor Branik 25:32 (14:17)

Novomeška Krka je v 19. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške gostila Maribor Branik in ostala praznih rok. Štajerci so na gostovanju na Dolenjskem visoko zmagali - na koncu je bilo kar 32:25 (17:14).

KRKA - MARIBOR BRANIK 25:32 (14:17)

Novo mesto - Dvorana Marof, gledalcev: 300, sodnika: Klančar in Parezanović (oba Ribnica).

Krka: Štangelj, Grubar, Zaponšek, Jurečič 2, Suholežnik, Lavrič 1, Didović 2, Okleščen 4, Maričič, Svetelšek 4 (1), Irman 5 (3), Jakše 1, Orlič, Potić 3, Adamčič 1, Klobčar 2.

Maribor Branik: Škalički, Vran, Čudič, Štefanič, Žmavc 1, Kaleb 2, Jamnik 1, Poklar 2, Razgor 2, Kodrin, Hrastnik 1, Zarabec 10 (4), Kleč 4, Sok 3, Marić 6.

Sedemmetrovke: Krka 5 (4), Maribor Branik 4 (4).

Izključitve: Krka 4 minute, Maribor Branik 8 minut.

V zimskem prestopnem roku močno okrepljeni Mariborčani so zlahka slavili v dolenjski prestolnici. V prvem polčasu so jim gostitelji kljubovali, v drugem pa jim niso bili več kos.

Izbranci gostujočega trenerja Marke Šibile so si odločilno prednost priigrali v začetku drugega polčasa, ko so povedli z 21:14, v nadaljevanju pa s pridom izkoristili večji nabor kakovostnejših igralcev in zmagali z osmimi goli prednosti.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Miha Zarabec z desetimi goli, šest jih je prispeval Hrvat Marino Marić. V poraženi je Jan Irman dosegel pet, Grega Okleščan in Miha Svetelšek pa po štiri zadetke.

Novomeška ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 8. februarja, gostovala v Ribnici, mariborska pa bo dan kasneje gostila ljubljanski Slovan.