1. 2. 2014

Trimo Trebnje - Sevnica 25:18 (15:11)

Trimo je v sosedskem dvoboju visoko premagal rokometaše Sevnice s 25:18 (15:11). Trebanjci so tako zdaj sami na petem mestu v 1. NLB Leasing ligi, kajti njihova tekmeca Krka in Jeruzalem Ormož sta v 19. krogu izgubila.

TRIMO TREBNJE - SEVNICA 25:18 (15:11)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev: 250, sodnika: Masleša (Trbovlje) in Pangerc (Škofljica).

Trimo Trebnje: Korelec, Femec, Radelj 1, Murčehajić 1, Ratajec 4, Čeh, Ferlin, Skol 3 (3), Sušin 4, Saje, Rojc 5, Udovič, Ferkulj 3, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič 3, Brana.

Sevnica: Bratanović, Flajs 2 (1), Dražetič 6 (1), Gorenjak, Brečko, Djurdjević 3 (1), Ošlovnik, Božič, Kuhar, Kozole, Grušovnik, Brilej 2, Bezgovšek 1, Fižuleto, Gjerek 4.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (2), Sevnica 4 (3).

Izključitve: Trimo Trebnje 6 minut, Sevnica 4 minute.

Izbranci domačega trenerja Romana Šavriča so slabo odprli tekmo. Toda po zaostanku z 2:5 so vendarle strnili svoje vrste ter sredi polčasa izenačili, na velik odmor pa odšli s prednostjo štirih golov (15:11).

Na začetku drugega polčasa so naredili delni izid 4:0 in povišali na 19:11. Gosti so se jim osem minut pred koncem približali na tri gole zaostanka, končnica pa je bila znova domena domačih rokometašev.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Blaž Rojc s petimi goli, vratar Klemen Ferlin pa je zbral 13 obramb. Alen Dražetič je za goste prispeval šest zadetkov.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Izoli, sevniška pa bo na domačem igrišču gostila ormoški Jeruzalem. Obe tekmi bosta v soboto, 8. februarja.