5. 2. 2014

Slovan - Sviš Ivančna Gorica 26:30 (15:13)

Igralci Slovana so v 19. krogu v 1. NLB Leasing ligi za moške doživeli že trinajsti poraz. Ljubljančane je v domači dvorani na Kodeljevem premagal Sviš iz Ivančne Gorice, ki se je veselil zmage s 30:26 (13:15) in je po točkah ujel predzadnje Krško.

SLOVAN - SVIŠ IVANČNA GORICA 26:30 (15:13)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev: 150, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Slovan: Župič, Kastelic, Sanković 2, Bogdanič-Jenko 1, Matajič, Grojzdek 3, Dobelšek 4 (2), Čemas 4 (2), Skušek 4 (2), Kete 2, Pogačnik 6, Kovačič, Marojevič, Krivic, Kastelic.

Sviš Ivančna Gorica: Marjanovič, Tekavec, Zidar 1, Polak, Potokar, Zavodnik 6 (1), Muhovec 3, S. Stopar 7, Pekolj 3, Kalabić 4, Strmole, Slapničar, Sašek, G. Stopar 5 (1), Sendelbah 1.

Sedemmetrovke: Slovan 9 (6), Sviš Ivančna Gorica 5 (2).

Izključitve: Slovan 4 minute, Sviš Ivančna Gorica 4 minute.

Obračun ekip spodnjega dela lestvice v dvorani na Kodeljevem je bil dolgo izenačen. Toda na koncu so bili bolj zbrani gostje iz Ivančne Gorice in odnesli obe točki iz Ljubljane, veselili pa so se tretje zmage v letošnji sezoni v 1. NLB Leasing ligi (ob dveh remijih in 14 porazih).

V prvem delu si dolgo nobena ekipa ni priigrala več kot gola naskoka. Šele pri 11:9 je to uspelo gostom iz Ivančne Gorice, a so se Ljubljančani vrnili v igro in prvi polčas dobili za dva gola (15:13).

Nadaljevanje je bilo sprva v znamenju gostujoče ekipe, ki je prišla že do plus štiri (18:22). Slovan se je še enkrat vrnil, prišel le do gola zaostanka (24:25), a so tekmeci v zadnjih minutah spet dvignili ritem igre in na koncu slavili s štirimi goli.

V zadnjih minutah je bil neustavljiv Gašper Stopar, dosegel je skupno pet golov, Simon Stopar pa je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Sviša. Pri domačih je bil najbolj razpoložen Domen Pogačnik s šestimi zadetki.

Zasedba iz Ivančne Gorice bo v prihodnjem krogu v soboto, 8. februarja, na domačem igrišču gostila velenjsko Gorenje, ljubljanska pa bo dan pozneje gostovala pri mariborskemu Braniku.