8. 2. 2014

Sevnica - Jeruzalem Ormož 32:25 (15:14)

V boju za uvrstitev v končnico za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške so rokometaši Sevnice dosegli pomembno zmago. Sevničani so v 20. krogu doma nadigrali Jeruzalem Ormož z 32:25 (15:14).

SEVNICA - JERUZALEM ORMOŽ 32:25 (15:14)

Sevnica - Dvorana OŠ, gledalcev: 300, sodnika: Pangerc (Škofljica) in Masleša (Trbovlje).

Sevnica: Bratanovič, Flajs 5, Dražetič 3, Gorenjak 4, Brečko, Djurdjević 7 (2), Ošlovnik, Božič, Kuhar, Kozole, Grušovnik 1, Brilej 2, Bezgovšek 4, Fižuleto, Pernovšek, Gjerek 6.

Jeruzalem Ormož: Žuran, Belec, Cvetko, Poznič 2, Topolovec, Poznič, Mavrič, Čudič 6 (6), Bogadi 2, Radujković 7, Gregorc 1, Peček 3, Šišmanović 2, Mesarič 1, Rajšp 2.

Sedemmetrovke: Sevnica 2 (2), Jeruzalem Ormož 7 (6).

Izključitve: Sevnica 6 minut, Jeruzalem Ormož 4 minute.

Sevniški rokometaši so dosegli sedmo zmago, Novomeščanom in Ormožanom, ki se spogledujeta s šestim mestom, ki v končnici prinaša nastop v elitni skupini za prvaka, pa so se približali zgolj na eno točko.

Gostitelji so bili od prve do zadnje minute v vodstvu, Ormožani pa so v končnici prvega polčasa le trikrat izenačili. V drugem polčasu so Sevničani prikazali še boljšo predstavo, po njihovem vodstvu s 25:15 v 42. minuti pa je bilo jasno, da bodo zmagali.

V domači ekipi bil strelsko najbolj učinkovit Miloš Djurdjević s sedmim goli, enega manj je prispeval Žan Gjerek. Siniša Radujković je za goste dosegel sedem, Bojan Čudič šest golov, prav vse pa je prispeval po izvajanju sedemmetrovk.

Ormoška ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 14. februarja, gostila Izolo, sevniška pa bo dan pozneje gostila Ribnico.