15. 2. 2014

Celjani po zmagi proti Motorju iz Zaporožja že krog pred koncem v osmini finala lige prvakov

V devetem krogu skupine A v evropski ligi prvakov so rokometaši Celja Pivovarne Laško dosegli četrto zmago. V domači dvorani Zlatorog so premagali ukrajinski Motor iz Zaporožja s 30:27 (19:15) in se že krog pred koncem uvrstili v osmino finala.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO - MOTOR ZAPOROŽJE 30:27 (19:15)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 3300, sodnika: Stark in Stefan (oba Romunija).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Skok (19 obramb), Blagotinšek, Mlakar, Marguč 10 (6), Žuran 2, Janc, Razgor, Skube, Poteko, Slišković 6, Potočnik, Zelenović 4, Žabič 1, Lekai 3, Žvižej 4.

Motor Zaporožje: Košovi, Stochl (16 obramb), Kubatko 4, Jevdokimov, Skopincev 5 (1), Ševeljev 3, Aflitulin 1, Gurkovski, Gorbačov, Kurilenko, Žuk, Semikov, Perez 2 (2), Ostrouško 4, Onufrijenko 1, Burka 7.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 7 (6), Motor Zaporožje 4 (3).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10 minut, Motor Zaporožje 12 minut.

Po zmagi v Ukrajini z 32:29 so igralci Celja Pivovarne Laško še drugič v letošnji sezoni nadigrali Motor. Po uspehu pred domačimi gledalci so Celjani osvojili tretje mesto v skupini A, se krog pred koncem uvrstili med šestnajst najboljših ekip v Evropi, zadnja tekma v skupinskem delu pa jih čaka v četrtek, 20. februarja 2014, ko bodo gostovali pri Rheinu Neckarju v Nemčiji.

Na začetku tekme v Zlatorogu so si po treh izenačenjih (1:1, 2:2, 3:3) prvo prednost z dvema goloma priigrali gostje, ki so v sedmi minuti povedli s 5:3. Toda Celjani so jih hitro ujeli (5:5), sledili sta še dve zaporedni izenačenji, nato pa je četa trenerja Branka Tamšeta prevzela vajeti v svoje roke. Po izenačenju na 7:7 so pivovarji v šestih minutah naredili delni izid kar 5:0 in v dvajseti minuti je bilo na semaforju že 12:7 za slovenske podprvake.

Še večji zaostanek Ukrajincev je preprečil Richard Stochl, Slovak v njihovih vratih in nekdanji član Celja Pivovarne Laško, ki je do takrat zbral šest obramb (na nasprotni strani enako tudi Matevž Skok). Kljub visokemu zaostanku se rokometaši iz Zaporožja niso predali in po treh doseženih zaporednih zadetkih so se v 25. minuti približali samo na minus dva (12:14).

Toda končnica prvega polčasa je spet pripadla hitrim Celjanom, ki so dosegli štiri zadetke, ob tem pa prejeli samo enega. Dve minuti pred odhodom na veliki odmor so tako spet izenačili največjo prednost v tem delu igre (18:13), prvih trideset minut slovensko-ukrajinskega dvoboja pa se je končalo z izidom 19:15, predvsem po zaslugi dobre igre v obrambi, vratarja Skoka (8 obramb) in učinkovitega napada (Gašper Marguč šest zadetkov).

Uvodne minute drugega dela so pripadle Motorju, ki je takoj prepolovil zaostanek (19:17), toda Celjani so si znova hitro priigrali plus štiri. Ko je kapetan Žvižej v 41. minuti poskrbel za najvišjo razliko na tekmi (25:19), je kazalo, da je odpor Ukrajincev dokončno zlomljen. Vendar je Motor odgovril s štirimi zaporednimi goli in se približal na 25:23, po Tamšetovi minuti odmora pa sta Zelenović in Slišković poskrbela za vodstvo s 27:23.

V nadaljevanju so se Ukrajinci približali na 27:25 in 28:26, potem ko je Marguč (z desetimi zadetki prvi strelec tekme) zapravil sedemmetrovko, kmalu zatem pa je moral za dve minuti na kazensko klop Poteko. Burka je s svojim sedmim zadetkom zmanjšal na 28:26 v 52. minuti, Motor pa je imel še nekaj napadov za približanje na samo en zadetek, a jih na srečo ni izkoristil.

Dobre tri minute pred koncem je krožni napadalec Ševeljev zadel za 29:27, toda odlični vratar Skok (skupaj je zbral kar 19 obramb) je preprečil, da bi se gostje iz Zaporožja še bolj približali. V 58. minuti je Marguč uspešno izvedel sedemmetrovko za celjsko vodstvo s 30:27, to pa je bil tudi znak za splošno slavje na igrišču in tribunah za Celje Pivovarno Laško.

V skupini A sta bili poleg tekme Celje Pivovarna Laško - Motor Zaporožje odigrani še dve tekmi devetega kroga. Veszprem je bil doma boljši od Zagreba s 34:27 (19:11), Rhein Neckar pa je na gostovanju v Rusiji premagal St. Peterburg z 32:23 (18:10). Vrstni red po 9. krogu: Veszprem 17 točk, Rhein Neckar 14, Celje Pivovarna Laško 9, Motor Zaporožje 7, Zagreb 6, St. Peterburg 1.