28. 3. 2014

Ribnica Riko hiše - Sevnica 32:18 (16:10)

Zadnjo tekmo v tretjem krogu končnice za prvaka v 1. NLB Leasing ligi za moške sta odigrali ekipi Ribnica Riko hiše in Sevnica. Na domačem igrišču so bili boljši Ribničani, ki so zmagali kar s 14 zadetki razlike - bilo je 32:18 (16:10).

RIBNICA RIKO HIŠE - SEVNICA 32:18 (16:10)

Ribnica - Športni center Ribnica, gledalcev: 150, sodnika: Čretnik in Turnšek.

Ribnica Riko hiše: Klarič, Perovšek, Pucelj 3, Abrahamsberg 6, Leban 7 (2), Nosan 6 (4), Fink 2, Marković 6, Henigman 2 (2), Andolšek, Grebenc, Batinić, Merhar, Atanasov.

Sevnica: Božič, Bratanović, Pernovšek 1, Ošlovnik 1, Gjerek 2, Brilej 4, Flajs 1, Djurdjević 4 (3), Brečko 2, Fižuleto 1, Grušovnik 2, Krnc, Gorenjak, Bezgovšek.

Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 10 (8), Sevnica 4 (3).

Izključitve: Ribnica Riko hiše 10 minut, Sevnica 6 minut.

Ribničani so v končnici državnega prvenstva gostili Sevnico, ki je bila na zadnjem mestu v skupini od 1. do 6. mesta. Po današnji tekmi, ki so jo kar s 14 zadetki razlike zanesljivo dobili gostitelji (32:18), pa je tako tudi ostalo.

Sevnica je v končnici za prvaka še brez točke, medtem ko so ribniški rokometaši po dveh zaporednih porazih vendarle vpisali prvo zmago. Povedli so že na začetku tekme in nato prednost iz minute v minuto višali.

Najbolj se je izkazal Patrik Leban s sedmimi zadetki, po šest pa so jih k zmagi prispevali Alen Marković, Črt Abrahamsberg in Blaž Nosan, medtem ko sta bila pri sevniški ekipi s po štirimi goli najboljša Klemen Brilej in Miloš Djurdjevič.

Ribniški rokometaši bodo v naslednjem krogu v petek, 11. aprila, ob 20. uri gostovali pri trebanjskem Trimu, Sevnico pa dan pozneje v 4. krogu državnega prvenstva ob 19. uri čaka gostovanje pri vodilni ekipi DP, velenjskem Gorenju.