4. 4. 2014

Mladinci v Slovenj Gradcu v prvem krogu kvalifikacij za nastop na EP premagali Finsko

Slovenski mladinci so kvalifikacijski turnir v Slovenj Gradcu za nastop na letošnjem EP v Avstriji začeli z zmago. Ekipa selektorja Slavka Iveziča so v prvem krogu premagali Finsko s 25:20 (13:11).

SLOVENIJA - FINSKA 25:20 (13:11)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, gledalcev: 350, sodnika: R. in P. Geraets (oba Nizozemska).

Slovenija: Kastelic (1 obramba), Blaževič (14 obramb), Suholežnik 3, Henigman, Groff, Maroh 1, Janc 9 (3), Jurečič, Okleščen 3, Gjerek 2, Levc 1, Kodrin 2, Bratkovič 1, Jenko Bogdanič 1, Šol 2.

Finska: Georgs (3 obrambe), Alander (10 obramb), Säkkinen, Lignell, Luuppala 1, Sjöblom 1, Syrjälä 3, Udd 2, Westerlund 1, Hellakoski 3, Alander, Södelrlund 3, von Numers 3 (1), Lindholm, Wickström, Forss 1, Helander 2.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (3), Finska 2 (1).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Finska 4 minute.

Domača reprezentanca je precej težje, kot je bilo pričakovati in kot kaže končni izid, v prvem krogu kvalifiakcijskega turnirja za letošnje EP v Avstriji premagala Finsko. Svojo prvo uradno tekmo v mladinski konkurenci (letnik 1994 in mlajši) so Slovenci slabo začeli, kajti v prvih desetih minutah so naredili kar sedem tehničnih napak.

Gostje so povedli s 5:2, ekipa selektorja Slavka Iveziča pa je imela le 25-odstotno uspešnost pri strelih na gol (8:2). V nadaljevanju so se naši mladinci le otresli začetne nezbranosti, naredili delni izid 4:0 in povedli z 9:6, prvi polčas pa dobili z dvema goloma prednosti (13:11).

V drugem delu so Slovenci ves čas vodili s prednostjo od dveh do štirih zadetkov. Odločitev o zmagovalcu je padla sredi drugega polčasa, ko je naša reprezentanca povedla s plus pet (20:15 in 22:17) in tekmo mirno pripeljala do konca. Najboljši strelec na tekmi je bil Janc, ki je dosegel kar devet golov, Blaževič pa je zbral 14 obramb.

Slavko Ivezič, selektor reprezentance Slovenije: "Predvidevanja, da nas čaka zelo težko srečanje, so se uresničila. Finci so prikazali odlično igro, čvrsto v obrambi ter tudi taktično zelo zrelo v napadu, mi pa smo, verjetno zaradi pomena srečanja, predvsem na začetku igrali preveč nesproščeno. Vesel sem, da smo stopnjevali našo igro in rezultat skozi celotno srečanje. Obramba je bila dobra, rezerve pa imamo predvsem v napadu. Upam, da bomo drugo srečanje s Turki odigrali bolj sproščeno."

V drugem krogu se bodo slovenski mladinci v soboto, 5. aprila 2014, ob 19. uri pomerili s Turčijo. Ta je v uvodnem krogu kvalifikacijskega turnirja v Slovenj Gradcu izgubila z Estonijo z 20:27 (11:12).

Organizator, domači rokometni klub Slovenj Gradec 2011, je dobro poskrbel za promocijo dogodka, saj nanj opozarjajo številni plakati v trgovinah in lokalih v mestu. Poskrbeli bodo tudi za internetne prenose tekem, ki si jih lahko ogledate na naslovu http://www.rk-slovenjgradec2011.si/index.php/prenos-v-zivo.