6. 4. 2014

Slovenski mladinci z zmago proti Estoniji potrdili prvo mesto v kvalifikacijah in napredovanje na EP

Mladinska reprezentanca Slovenije je na kvalifikacijskem turnirju v Slovenj Gradcu osvojila prvo mesto. Na tekmi tretjega (zadnjega) kroga so Slovenci povsem nadigrali Estonijo s 26:14 (13:9) in tako samo še potrdili napredovanje na letošnje EP v Avstriji.

SLOVENIJA - ESTONIJA 26:14 (13:9)

Slovenj Gradec - Športna dvorana, gledalcev: 450, sodnika: Gonzalez Barrera in Prieto Pais (oba Urugvaj).

Slovenija: Kastelic (4 obrambe), Blaževič (9 obramb), Suholežnik 3, Groff, Maroh 1, Janc 8 (1), Jurečič 1, Ovniček, Okleščen, Gjerek, Levc 4 (1), Kodrin 4, Šol 4, Bratkovič 1.

Estonija: Kabi, Oganezov (7 obramb), Oberg 1, Keldoja, Celmins 1 (1), Varul, Lopp 3, Ageni, Rudissaar, Roosna 3 (1), Tilgre, Tint 3, Rikken 2, Massalu, Hiievd 1, Sein.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (2), Estonija 3 (2).

Izključitve: Slovenija 16 minut, Estonija 6 minut.

Rdeči karton: Loop (Estonija, 33. minuta).

Že pred zadnjim krogom sta si tako Slovenija kot Estonija zagotovili uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki bo od 24. julija do 3. avgusta v Traunu in Linzu v Avstriji. Medsebojna tekma v zadnjem krogu kvalifikacijskega turnirja v Slovenj Gradcu je tako odločala samo o prvem mestu v skupini in boljšem izhodišču na žrebanju skupin za EP, ki bo 24. aprila v Linzu.

Po zmagah proti Finski (25:20) in Turčiji (30:22) je ekipa selektorja Slavka Iveziča spravila na kolena tudi Estonce, ki so v prvih dveh krogih prav tako dvakrat zmagali - premagali so Turčijo (27:20) in Finsko (29:23). Slovenci - selektor je kot 16. igralca prijavil Ovnička - so po izenačenem začetku (1:1) v naslednjih petih minutah naredili delni izid 5:0 in v deseti minuti so že vodili s 6:1.

V nadaljevanju so Estonci sicer nekoliko zmanjšali visok zaostanek (4:7 v 15. minuti), toda Ivezičeva četa je imela v dvajseti minuti že kar sedem golov prednosti – bilo je 11:4. Enaka razlika je bila tudi v naslednji minuti (12:5), do konca prvega polčasa pa je estonska reprezentanca razliko skoraj prepolovili in na odmor odšla z minus štiri (9:13).

Tudi v drugem polčasu so bili slovenski mladinci gospodarji na igrišču v športni dvorani v Slovenj Gradcu. V začetnih minutah so dosegli tri zadetke zapored in povedli s 16:9, nato pa je prednost v njihovo korist samo še naraščala. V 44. minuti je prvič dosegla osem golov (19:11), v 53. pa je znašala že devet (22:13).

Pet minut pred koncem tekme so imeli slovenski mladinci prvič deset golov naskoka (23:13) in jasno je bilo, da bodo Estonci doživeli polom. Med 52. in 59. minuto so gostitelji dosegli delni izid kar 6:0 in v predzadnji minuti so si priigrali rekordno razliko, ki je znašala kar neverjetnih 13 golov (26:13).

Estonci so v drugem polčasu tekme proti slovenski reprezentanci dosegli le pet zadetkov. Pri gostiteljih je bil znova najučinkovitejši Janc z osmimi goli (na treh tekmah jih je skupaj dosegel kar 26), v drugem polčasu pa je odlično branil Blaževič, ki je ustavil kar 80 odstotkov strelov nasprotnikov.

Slavko Ivezič, selektor reprezentance Slovenije: "Vesel sem, ker smo ostali del evropske elite ter si z zmago proti Estoniji priborili tudi bonus pri žrebu skupin na evropskem prvenstvu. Proti najboljšemu nasprotniku na turnirju v Slovenj Gradcu smo odigrali najboljšo tekmo in upam, da bomo tako delovali še naprej."

SLOVENIJA – Estonija 26:14 (13:9)

KONČNI VRSTNI RED: 1. Slovenija 6 točk, 2. Estonija 4 točke, 3. Finska 2 točki, 4. Turčija 0 točk.

KVALIFIKACIJE ZA EP 2014 - MLADINCIZ zmago proti Turčiji so si slovenski mladinci predčasno zagotovili uvrstitev na EP v AvstrijiMladinci v Slovenj Gradcu v prvem krogu kvalifikacij za nastop na EP premagali FinskoKvalifikacijski turnir v Slovenj Gradcu za nastop na EP slovenski mladinci začenjajo proti Finski