6. 4. 2014

Turnir na Danskem moška članska reprezentanca Slovenije končala s porazom proti Norveški

V tretjem krogu mednarodnega tunirja za Zlato ligo na Danskem je moška članska reprezentanca Slovenije doživela drugi poraz. Po neuspehu proti Dancem (25:31) in zmagi proti Francozom (27:26) so Slovenci v Aarhusu klonili proti Norveški z 28:30 (15:14).

SLOVENIJA - NORVEŠKA 28:30 (15:14)

Slovenija: Prošt, Ferlin (12 obramb), Natek 3, Dolenec 3, Bundalo, Gaber, Mačkovšek 3, Marguč 8 (5), St. Skube 4, Seb. Skube 2, M. Žvižej 2, Špiler, Bombač 1, Bezjak, Razgor 2 (2), Šoštarič.

Norveška: Dahl, Christensen, Hippe 1, Sagosen, Myrhol, Lund, Tonnesen 3, Jøndal 2, Bjornsen 3 (1), OSullivan, Lindboe 1, Gullerud 3, Sørheim 3, Overby, Reinkind 2, Løkkebø 4, Lie Hansen 8.

Sedemmetrovke: Slovenija 6 (6), Norveška 1 (1).

Izključitve: Slovenija 8 minut, Norveška 12 minut.

Zadnji nasprotnik reprezentance Slovenije na turnirju na Danskem je bila Norveška, tekma pa je bila v Aarhusu. Do 4:4 je bil izid kar štirikrat izenačen, prvo prednost z dvema zadetkoma pa so si najprej priigrali Skandinavci pri 6:4 v enajsti minuti.

Kmalu zatem so si priigrali dvojno prednost (9:5 v 15. minuti), enaka razlika pa je bila v nadaljevanju še trikrat – pri 10:6, 11:7 in 12:8. Precej oslabljeni Slovenci so v končnici prvega polčasa vendarle spet vzpostavili ravnotežje na igrišču. V štirih minutah so naredili delni izid 4:0 in izenačili na 12:12 (23. minuta), po zaostanku z 12:14 pa so zatem dosegli tri zadetke zapored in prvi polčas končali z minimalno prednostjo (15:14).

Na začetku drugega polčasa si je ekipa selektorja Borisa Deniča priigrala najvišjo razliko na tekmi v Aarhusu, potem ko je v 35. minuti povedla z 18:15. Toda Norvežani pod vodstvom novega selektorja Christiana Bergeja, ki se je odločil za delno pomladitev reprezentance, so po treh zaporednih zadetkih hitro izenačili (18:18) in spet se je vse začelo znova.

V nadaljevanju je bila manjša prednost skoraj ves čas na strani skandinavske izbrane vrste, ki je trikrat tudi plus tri (24:21 in 25:22). Toda v 51. minuti je Deničeva četa poskrbela za novo izenačenje (26:26), ki pa je bilo na slovensko žalost tudi zadnje na tekmi.

Med izključitvijo na strani naše reprezentance so Norvežani dosegli dva gola za vodstvo z 28:26, nato pa so se Slovenci dvakrat zapored približali samo na gol minusa (27:28 in 28:29). Ob koncu predzadnje minute slovenski rokometaši niso izkoristili zadnjega napada, na nasprotni strani pa so Norvežani zadeli v polno in zmagali s 30:28.

V slovenski izbrani vrsti je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Gašper Marguč z osmimi goli. Staš Skube je prispeval štiri, Jure Natek, Jure Dolenec in Borut Mačkovšek po tri, Sebastian Skube, Miha Žvižej in Simon Razgor pa po dva. Pri Norvežanih sta bila najbolj razpoložena Espen Lie Hansen z osmimi in Steffen Berg Loekkeboe s štirimi zadetki.

Slovenija bo naslednjo akcijo imela 1. junija, ko se bo v prijateljski tekmi pomerila z Avstrijo, nato pa sta pred njo najbolj pomembni tekmi v tem letu - kvalifikacijska obračuna z Madžarsko za nastop na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Katarju. Prva tekma bo 8. junija v Veszpremu, povratna pa 15. junija v Velenju.